banner2

banner1

banner22

SUBÜ ve 1. OSB’den Türkiye’de bir ilk

SUBÜ ve Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü arasında ‘Lisansüstü Eğitim-Öğretim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. Protokolle, SUBÜ’nün iki tezli yüksek lisans programının dersleri ve tez görüşmeleri organize sanayi bölgesi tarafından üniversiteye tahsis edilen binada gerçekleştirilecek.

EĞİTİM 07.09.2020, 18:32 Editör: Gizem Demirsoy
SUBÜ ve 1. OSB’den Türkiye’de bir ilk
banner48

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) ile Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü (SOSB) arasında ‘Lisansüstü Eğitim-Öğretim İş Birliği Protokolü’ imzalandı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili ve aynı zamanda SOSB Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gültepe tarafından imzalanan protokolle Türkiye’de bir ilk hayata geçirilecek. SUBÜ Lisansüstü Eğitim Enstitüsü’nün Uluslararası İşletme Yönetimi ile Uluslararası Ticaret ve Lojistik tezli yüksek lisans programlarının dersleri ve tez görüşmeleri SOSB yerleşkesinde gerçekleştirilecek. Protokol ile üniversite-sanayi iş birliğinin güçlendirilmesi, SOSB’ne bağlı işletmelerde çalışanların lisansüstü eğitimlerini yapmalarının sağlanması, üretilecek tezlerin SOSB’ne bağlı işletmelerin iş süreçlerinin iyileştirilmesine ve sorunların çözülmesine katkı sağlanması hedefleniyor. SUBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Lokali’nde gerçekleştirilen programda SUBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Fuat Boz, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Zafer Tatlı, Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Sinan Esen, Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileri, SOSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Haşim Yücel ile SOSB Bölge Müdürü Ahmet Çubuk da yer aldı.

GÜZEL İŞLER YAPMAYA TALİBİZ

+1 Uygulamalı Eğitim Modeli kapsamında özellikle Ar-Ge kısımlarında çalışan öğrencilerin iki ders almış kabul edildiğini belirten Rektör Sarıbıyık, “Üniversite olarak her daim iş dünyası ile birlikte hareket etmeye açık bir üniversiteyiz. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Üstün Başarı Ödülleri’nden birisi olan Topluma Hizmet Ödülü’nü bir Ar-Ge çalışmamızla almıştık. İş dünyasının çok sayıdaki temsilcisi sınıflarımıza gelerek alanla ilgili derslerde öğrencilerimizle buluşuyor. Böylelikle öğrencilerimiz iş dünyasını tanıyorlar. 16 haftalık tam zamanlı stajları adaptasyonu daha da güçlendiriyor. Yapılan araştırmalarda işveren tercihinde ön sıralarda yer alıyoruz. Hem Ar-Ge hem de insan yetiştirme anlamında güzel işler yapmaya her zaman talibiz. Sizlerle birlikte de çok güzel işler yapacağımıza gönülden inanıyoruz” diye konuştu.

HOCALARIMIZ SAHADA

Bir meslek sahibi olmanın önemine dikkat çeken Rektör Sarıbıyık, “Sanayinin içerisine okul açma konusunun üzerinde YÖK de özellikle duruyor. Bakanlık ise sanayi içerisinde açılan okullara öğrenci başına destek veriyor. Biz de OSB içerisinde okul yapmakla ilgili ciddi anlamda uğraşıyoruz. En çok şikâyet edilen konulardan birisi raflarda tozlanan tezler. Bunu yok etmek istiyoruz. Tezler bir işe yarayacak nitelikte olmalı. Bir diğer şikâyet edilen konu da hocaların sahaya gitmemesiydi. Bizim sistemimiz hocalarımızı sahaya gitmeye mecbur kılıyor. Bu ise iş dünyasını yakından gözlemleyebilmelerine ve ders içeriklerini sahanın gerçeklerine göre güncelleyebilmelerine olanak sağlıyor.”

Yorumlar (0)