banner2

banner1

banner22

SUBÜ öğrencisi gururlandırdı

SUBÜ Mekatronik Mühendisliği Bölümü öğrencisi Sercan Esenli, farklı üniversitelerden 600 katılımcının yer aldığı Türkiye’nin ilk Online Robot Kodlama Yarışması’nda ODTÜ ve İTÜ’lü öğrencileri geride bırakarak 1'inci oldu.

EĞİTİM 19.05.2020, 18:38 Editör: Ebru Bulut
SUBÜ öğrencisi gururlandırdı
banner48

ONLİNE ROBOT KODLAMA YARIŞMASI’NDA 1’İNCİ OLDU

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (SUBÜ) Teknoloji Fakültesi Mekatronik Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Sercan Esenli, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Arı Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren Acrome şirketi tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk ‘Online Robot Kodlama Yarışması’nda 1’inci oldu.

“RAKİPLERİMİ GERİDE BIRAKTIM”

İki aşamadan oluşan yarışmada 600 katılımcı yer alırken ön elemelerde 3’üncü sırayı alarak 54 katılımcının yer aldığı finale kalan Esenli, “Final yarışlarında uygulayacağımız algoritmayı geliştirmek için bizlere 12 saat verildi. Algoritmayı kurarken bölüm derslerimizden Denetim Sistemleri bünyesinde öğrendiğimiz PID kontrolün PD’sini kullandım. Bu algoritmayı minimum sapma ile maksimum hıza ulaşana kadar denedim. Böylelikle rakiplerimi geride bırakarak ilk sırayı aldım” dedi.

REKTÖR SARIBIK TEBRİK ETTİ

‘sercanes’ isimli robotu ile 1’inci olan Esenli, 5 bin liralık ödülün de sahibi oldu. Yarışmada 2’nci sırayı Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencisi Mustafa Taha Şahin, 3.sırayı ise İTÜ’den Efe Yıldırım kazandı. SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık sosyal medya hesabı üzerinden Esenli’yi tebrik etti.

Yorumlar (1)
Ahakuytra 13 ay önce
SAÜ öğrencimiz bizi onurlandırdığı için teşekkür ederim diğer yarışmacılarında aldıkları dereceler hiç önemli değil benim için hepsi birincidir önemli olan Türkiye Cumhuriyeti nde bu güzel gelişmelerin olmasıdır Allah yollarını açık etsin