banner2

banner1

banner22

Öğretmen-Akademisyen buluşması

Millî Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından imam hatip ortaokulları ve anadolu imam hatip liselerinde görev yapan yönetici ve öğretmenlere yönelik “Öğretmen-Akademisyen Buluşması” etkinliği düzenlendi.

EĞİTİM 20.03.2021, 11:06 Editör: Serenay Yaşar
Öğretmen-Akademisyen buluşması
banner48

Milli Eğitim Müdürlüğü Din Öğretimi Şubesi tarafından  imam hatip ortaokulları ve anadolu imam hatip liselerinde görev yapan yönetici ve öğretmenler için  “Öğretmen-Akademisyen Buluşması”  2020-2021 eğitim-öğretim yılının ikinci döneminin ilk etkinliği, 18 Mart günü çevrim içi olarak gerçekleştirildi. Her ay alanında uzman bir akademisyenin öğretmenlerle bir araya gelmesinin planlandığı buluşmanın ilk etkinliğine Türkiye’nin önde gelen tasavvuf hocalarından Diyanet İşleri eski başkan yardımcısı Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz konuk oldu.

ADANMAŞLIK RUHU 

Din Öğretiminden sorumlu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Naci Doyuk’un başkanlığında düzenlenen programda "Adanmışlık Ruhu" konusunda sohbet yapıldı.  Adapazarı İmam Hatip Lisesi mezunu olan Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz hoca, imam hatip ortaokulları ve liselerinde görev yapan öğretmen ve yöneticilere "Adanmışlık Ruhu" ile ilgili öğretmenin misyon ve görevinin gerek dînî gerek toplum  nezdinde önemini açıklarken bu davaya kendini vakfetmiş kişilerin, öğrencinin kalbinde yer edindiğini ve ileriki hayatlarında da öğrencilere rol model görevi görmeye devam ettiğini vurguladı.   

Yorumlar (0)