banner2

banner1

banner22

Nayir Cevat Ayhan Fen Lisesi'nde

Okul ziyaretlerinde bulunarak öğretmen ve öğrencilerle zaman geçiren Vali Ahmet Hamdi Nayir, Adapazarı ilçesindeki Cevat Ayhan Fen Lisesinde temaslarda bulundu.

EĞİTİM 12.02.2020, 23:43
Nayir Cevat Ayhan Fen Lisesi'nde
banner48

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş’ın da eşlik ettiği ziyarette Okul Müdürü Harun Doğan okulun genel durumu hakkında bilgiler vererek, sınavla öğrenci alan okullarının proje yarışmalarında, olimpiyatlarda, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde, üniversite sınavlarında da büyük başarılar elde ettiğini, 19 derslikte 34 öğretmen ve 421 öğrencisiyle eğitim-öğretime devam ettiklerini belirtti.

Okulu gezerek incelemelerde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra sınıflarda öğrencilerle bir araya geldi.

“TEKNOLOJİ SINIFINA UĞRADI”

İlk olarak Teknoloji Sınıfında robot yapan öğrencilerle bir araya gelen Vali Nayir, “Belki klasik manada bazı şeylerde dünyanın önüne geçemedik, ancak sizler gibi mucit gençlerimiz sayesinde özellikle yeni ortaya çıkan teknolojilerde önemli mesafe kat ettiğimizi düşünüyorum. İHA’lar ve SİHA’lar konusunda bunu ispatladık, umarım bu icatlar sizlere de örnek oluyor, heyecan, ümit ve cesaret veriyordur. Sizler bu ülkenin geleceğine ışık tutan, gözbebeğimiz olan bir nesilsiniz” dedi.

“SEVDİĞİNİZ ALANA YÖNELİN”

Daha sonra 11. sınıf Biyoloji dersine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Öğrenim gördüğünüz bu yer, sınavla seçerek öğrenci alan, başarılarını ispat etmiş gençlerimizden oluşan okullarımızdan bir tanesi. Dolayısıyla ailelerinizin de, bizlerin de umudu olan sizlerden beklentilerimiz yüksektir. İnşallah en güzelini başaracağınıza inanıyoruz.Hangi işi sevecekseniz, onu yapmanızı istiyoruz. Seveceğiniz bir işte ilerleyin ve mutlu olacağınız bir hayat düzeni kurun. Sevmeyeceğiniz ve mutlu olmanıza engel olacak herhangi bir mesleği aileniz zorla istese de, onlara gerekçelerini iyi bir şekilde anlatın. Ancak sevdiğiniz işte başarılı ve mutlu olacağınızı unutmayın. Yapacağınız meslekte sizleri nelerin beklediğini iyice öğrenmeniz, geleceğinize yön vermede fayda sağlayacaktır. Konfüçyus’un; “Ben hayatta hiç yorulmadım, çünkü sevmediğim hiçbir işi yapmadım” diye güzel bir sözü vardır. Sevilerek yapılan işler insanları yormaz” diyerek dersin konusu üzerine bir süre öğrencilerle sohbet etti.

 “BURAYA KADAR GELMENİZ BİR TESADÜF DEĞİL, AZİMDİR.”

12. sınıf Fizik dersinde zamanın çabuk geçtiğini belirterek kendi öğrenciliğinden kısa bir kesit anlatan Vali Nayir, “Sizlerin enerjisinden güç almak ve öğretmenleriniz ile istişare etme arzusuyla her hafta bir okulumuzu ziyaret edip, sınıfları geziyoruz. Hangi ortamlarda ders yaptığınızı, neleri başardığınızı ve hayallerinizi merak ediyoruz. Hayata bakışınızdan, geleceğe dair ümidinizden bizler de faydalanmak istiyoruz. Böylesi bilime önem veren ve seçilmiş kişilerin bulunduğu okulda öğrenim görmeniz sizlerden beklentilerimizi de yükseltiyor. Sizler istedikten sonra başarıyı kolayca elde edebilir ve bu ülkenin geleceğine hizmet edebilirsiniz. Buraya kadar gelmeniz bir tesadüften ibaret değildir, mutlaka önemli bir azmin karşılığıdır.

Yorumlar (0)