banner2

banner1

banner22

Minikler düşünüldü

Bahçelievler Gazi İlkokulu mahalle dışından da öğrenci kaydedilmesinden dolayı ikili eğitim veriyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ikili eğitimi sonlandırmak için ortaokul olarak planlanan okulu ilkokul olarak açmaya karar verdi.

EĞİTİM 19.07.2018, 13:41
Minikler düşünüldü
banner48

Serdivan Bahçelievler Mahallesi’ndeki Gazi İlkokulunda eğitim öğretim gören bin 700 öğrenci akranları uyurken evden çıkmak veya akşam karanlığında evlerine dönmek zorunda kalıyordu.

Mahallede yapımı tamamlanan ortaokul, ikili eğitimi sonlandırmak için ilkokula dönüştürüldü. İnşaatı tamamlanan okul binası yeni eğitim-öğretim yılında ilkokul olarak hizmet vermeye başlayacak. Mahalle Muhtarı Necdet Dobrucalı ortaokulun ilkokula dönüştürülmesine tepki göstererek “Çocuklarımız kilometrelerce uzakta ki okula gitmek zorunda kalacak” dedi. Şehrin dört bir yanından öğrencinin Bahçelievler Gazi İlkokuluna gelmesine ön ayak olan muhtarın tepkisi şaşırttı

MUHTAR ŞİKÂYETÇİ

Serdivan İlçesi Bahçelievler Mahallesi’nde ikili eğitim veren Gazi İlkokulu’nda bin 700 öğrenciye eğitim veriliyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2019-2020 yıllarında ülke genelinde ikili eğitimin sonlandırılması hedefini yakalamak için ortaokul olarak planlanan binayı ilkokula dönüştürdü. İl Milli eğitim Müdürlüğü’nün aldığı karara tepki gösteren Mahalle Muhtarı Necdet Dobrucalı mahallenin çocuklarının kilometrelerce uzakta ortaokula gitmek zorunda kalmasından şikayetçi.

İKİLİ EĞİTİM BİTECEK

İl Milli eğitim Müdürü Fazilet Durmuş ikili eğitimi sonlandırmak üzere yapılan çalışmalar nedeniyle ortaokul olarak planlanan binanın ilkokula dönüştürüldüğünü belirterek “Bahçelievler gazi İlkokulu’nda ikili eğitim devam ediyor. Minik öğrencilerimiz akranları uyurken evden çıkıyor ya da akşam karanlığına kalıyor. Okulumuzdan şehrin dört yanına servis kalkıyor. Eğer biz mahalleye ikinci ilkokulu açmaz isek çocukların ikili eğitimini sonlandıramayız. Kaldı ki yakın çevrede ortaokullarımız var. Bahçelievler’de ki okulu ortaokul olarak açarsak ikili eğitimi sonlandıramayız ve çocuklarımızı ya sabahın köründe ya da akşamın karanlığında yollara dökmeye devam ederiz” dedi

GEREKLİ ARAŞTIRMALAR YAPILDI

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş hükümetin çocukların evlerine en yakın yerde eğitim görmesi için gerekli düzenlemeleri yaptığını belirterek “Bizler araştırma yapmadan bir çalışma yapmayız. Bahçelievler Mahallesi için yaptığımız çalışmalarda bugün ilkokula ihtiyaç olduğu açık ve net ortada. Öğrencilerimizin servis kullanmadan tekli eğitim görebilmeleri için o binanın ilkokul olması gerekiyor. İkili eğitimi sonlandırıp herkesin evine en yakın okula gitmesini sağlıyoruz. Eğer Bahçelievler mahallemizde uygun arsa bulursak ortaokul inşaatına hemen yarın başlarız” dedi.

Yorumlar (0)