banner2

banner1

banner22

MEM'den online kazanım izleme sınavı

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından YKS ye hazırlanan 12’nci Sınıf öğrenciler için Bayramın ikinci günü 6’ncı Online Kazanım İzleme Sınavı yapıldı.

EĞİTİM 27.05.2020, 10:04 Editör: Ebru Bulut
MEM'den online kazanım izleme sınavı
banner48

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından YKS ye hazırlanan 12’nci Sınıf öğrencilerimizin kazanım eksikliklerini görmeleri ve onlara rehberlik eden Koçluk Sistemindeki Öğretmenlerinin sınav sürecini gözden geçirmeleri amacıyla yapılan online kazanım izleme sınavları devam ediyor.

6’NCI ONLİNE KAZANIM İZLEME SINAVI YAPILDI

Bu kapsamda 12’nci Sınıflar için uzaktan eğitim sürecinde 6’ncı online kazanım izleme sınavı 25 Mayıs Pazartesi bayramın ikinci günü uygulandı. YKS'ye hazırlanan öğrencilerimizin büyük bölümünün katıldığı sınavda; 24 adet Türk Dili ve Edebiyatı, 40 adet Matematik, 14 adet Fizik, 13 adet Kimya, 13 adet Biyoloji, 21 adet Tarih ve 17 adet Coğrafya sorusu olmak üzere toplam 142 adet soru yöneltildi. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, koronavirüs sürecinde sınavlara hazırlanan öğrencilere yönelik birçok çalışma gerçekleştirildiğini belirterek öğrencilerimizin bu sınavlarda başarılı olabilmeleri için sınav gününe kadar desteklerinin devam edeceğini ifade etti.

OTOMATİK OLARAK GMAİL HESAPLARINA GÖNDERİLİYOR

Uzaktan eğitim sürecinde 12’nci Sınıflara yönelik Google Form üzerinden 6'ncısı gerçekleştirilen sınavda, sistemin saat 12:00’de kullanıma açılıp saat 00:00’a kadar aktif tutulduğunu belirten Durmuş sınav sorularının Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan koordinatör öğretmenler tarafından hazırlandığını, yine aynı kurumda görev yapan ölçme, dil ve rehberlik uzmanları tarafından kontrol edildikten sonra son şeklinin verildiğini kaydetti. Sınav sonuçlarının öğrencilerin sınavı bitirmeleri ile aynı anda öğrencilerin gmail hesaplarına otomatik olarak gönderildiğini hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş Sakarya ÖDM'nin faydalı çalışmalarında emeği geçen herkese teşekkür etti.

27-28 MAYIS’TA CANLI ÇÖZÜM

6’ncı Online Kazanım İzleme Sınavı uygulamasına katılan öğrenciler; soruları rahatlıkla çözebildiklerini, yapılan uygulamalarla birlikte online sınavlara alıştıklarını ifade ederken, Öğretmenler de uygulanan bu sınavlar sayesinde öğrencilerin teknolojiyi doğru kullanmayı öğrendiklerini, konu eksikliklerini tespit edebildiklerini ayrıca velilerin de çocuklarını daha yakından takip etme fırsatı bulduklarını ifade ettiler. Uzaktan eğitim döneminde müdürlüğümüzün öncülüğünde okullarımızın desteklerinin de her aşamada devam ettiğine vurgu yapan Durmuş, 6’ncı online sınavla ilgili soru ve cevap anahtarlarının www.sakaryaodm.meb.gov.tr adresinden paylaşıldığını belirtti. Öğrencilerimize sınava hazırlık aşamasında başarılar dileyen İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, son uygulama sınavındaki soruların çözümlerinin, 27-28 Mayıs günlerinde İl Millî Eğitim Müdürlüğünün Youtube hesabından canlı olarak yapılacağını ifade etti.

Yorumlar (0)