banner2

banner1

banner22

LGS sonuçları açıklandı

Ortaokul son sınıf öğrencilerinin heyecanla beklediği Liselere Giriş sınavı Sonuçları açıklandı. Sakarya’dan 2 öğrenci sınavdaki bütün soruları doğru cevapladı.

EĞİTİM 16.07.2020, 17:34 Editör: Ebru Bulut
LGS sonuçları açıklandı
banner48

BÜYÜK GURUR

Sakarya’dan 2 öğrencimiz tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye Şampiyonları arasına girmeyi başardı. Salgın sürecinde uzaktan eğitimler ve online sınavlar ile öğrencileri LGS’ye hazırlayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, elde edilen başarılarla hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyor. Koronavirüs tedbirleri arasında gerçekleşen LGS’nin bu gün açıklanan sonuçlarına göre 2 öğrencimiz Türkiye Şampiyonu olarak ilimize büyük gurur yaşattılar.

PARİS ORTAOKULU

Akyazı Paris Ortaokulu 8’inci Sınıf öğrencisi Kerem Bulama ile özel bir kolejin öğrencisi Çınar Kar tüm sorulara doğru cevap verdikleri sınav sonucunda 500 tam puan alarak Türkiye 1’incisi oldular.

DURMUŞ TEBRİK ETTİ

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş; “Öğrencilerimizin, salgından en az şekilde etkilenmeleri için hem akademik hem de rehberlik çalışmaları yaptık. Bu çalışmaların geri dönüşleri çocuklarımızın başarılarıdır. İki çocuğumuzun Türkiye 1’incisi olmasından büyük gurur duyuyorum. Paris Ortaokulu ve İTÜ ETA Vakfına bağlı özel okulun yöneticilerini, öğretmenlerini, öğrencilerimizi ve ailelerini tebrik ediyorum.” dedi.

Yorumlar (0)