banner2

banner1

banner22

KPSS koronavirüs gölgesinde gerçekleştirildi

Bugün düzenlenen KPSS için 81 ilde koronavirüse karşı geniş çaplı önlemler alındı. Virüs taşıyan hastalar ise sınava ambulansla getirildi.

EĞİTİM 06.09.2020, 13:23 Editör: Aysima Kortak
KPSS koronavirüs gölgesinde gerçekleştirildi
banner48

Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Genel Yetenek-Genel Kültür Genel Yetenek- Genel Kültür” ile Eğitim Bilimleri oturumları bugün düzenleniyor. Yüzbinlerce adayın katıldığı sınava yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını gölgesinde gerçekleşti. 81 ilde düzenlenen sınava gelen adaylar tedbirler kapsamında maske ve dezenfektan ile sınava girdi.

TEDBİRLER KAPSAMINDA

Covid-19 taşıyan hastalar ise tedbirler kapsamında farklı salonlarda sınava girdi. Bazı illerde ise kimliğini unutan adayların imdadına polisler yetişti. Sınav başlamadan önce adayların kimliklerini alabilmesi için evlerine ve nüfus müdürlüklerine yetiştirdi.

AMBULANSLA SINAV MERKEZİNE GELDİLER

Koronavirüs testi pozitif olan ve sağlık durumları iyi olup evde gözlem altında tutulan 80 kişi, filyasyon ekiplerince ambulans ve sağlık müdürlüğüne ait araçlarla sınav merkezlerine taşındı. Sınav görevlileri tarafından maskesini değiştirmek isteyen adaylara yeni maske dağıtıldı. Ekiplerin sınav sonunda Covid-19 hastalarını tekrar evlerine götürecekleri öğrenildi.

Yorumlar (0)