banner2

banner1

banner22

'Kararlılıkla sürdüreceğiz'

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen Eğitim-Bir-Sen Başkanlar Kurulu Toplantısı için gittiği Özbekistan döndü.

EĞİTİM 24.07.2018, 11:34
'Kararlılıkla sürdüreceğiz'
banner48

Özbekistan’da yapılan toplantılar, paneller ve ziyaretler esnasında çok önemli konuların görüşülüp kararlar alındığını dile getiren Mengen, 3600 ek göstergenin bir an önce verilmesi, iş güvencesi, kariyer sistemi, sözleşmeli öğretmenlerin mağduriyetleri, eğitimcilerin özlük hakları, eğitim yöneticilerinin mağduriyetleri, şef memur, şoför vb kamu çalışanlarının özlük ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi ve eğitimcilerinin saygınlıklarının artırılması konusunda Başkanlar Kurulu sonuç bildirisi yayınladıklarını söyledi.

Mengen; Güçlü Türkiye hedefine, “insanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturuyla ulaşılabileceği gerçeğinden hareketle Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi döneminde siyasetin ana yapıcılarının, bu temel esas ekseninde politika belirleme ve karar almalarının Türkiye’ye ve geleceğe dair en büyük sorumlulukları olduğuna inanıyoruz.

Türkiye’nin en büyük sendikası ve sivil toplum kuruluşu olarak, hak, özgürlük ve emek mücadelemizi yeni zeminlere taşıyarak; üyelerimizin, eğitim çalışanlarının haklarının korunup geliştirilmesi, ülkemizde demokratik zeminin güçlendirilmesi ve emeğin saygınlığının artırılması için sendikal yürüyüşümüze kararlılıkla devam edeceğiz.

 Emeğin ve alın terinin evrenselliğinden hareketle, sendikal mücadelenin küresel eşitlik ve adalet mücadelesinin bir parçası olduğu bilinci içinde ülkemizde ve dünyada daha etkili bir sendikal mücadele için uluslararası iş birliği çabalarımız artarak sürecektir şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)