banner2

banner1

banner22

İstiklal Gazetesi mahalle mahalle gezilerek dağıtıldı

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler Birimi, Dijital Yönetim Birimi ve Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi rehberliğinde düzenlenen Adapazarı Belediyesi iş birliği ile basılan ” İstiklal Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek dağıtıldı.

EĞİTİM 16.07.2021, 11:11 Editör: Ebru Bulut
İstiklal Gazetesi mahalle mahalle gezilerek dağıtıldı
banner48

ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

 “2021'in Mehmet Akif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin yayımlanan genelge doğrultusunda, 2021 yılı boyunca İstiklal Marşı'nın anlamını, Kurtuluş Savaşı'nın önemini anlatmak, kavratmak ve millî birlik ruhunu aşılamak amacıyla Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından İstiklal Marşı'nın kabulünü kutlama ve Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri düzenlendi.

YAZIYOR! YAZIYOR! İSTİKLAL GAZETESİ YAZIYOR!

“Akif’in 100’üncü Yıl Yolculuğu” etkinliği kapsamında Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’ın rehberliğinde hazırlanan “İstiklal Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek dağıtıldı ve halkı, öğrencileri Mehmet Akif’in doğumundan ölümüne kadar olan süreçte verdiği emsali görülmemiş bir mücadeleyle tanıştırdı. “İstiklal Şairi” bilinmeyen yönleriyle ve birlik olma yolunda verdiği mücadele ile nesline örnek olma noktasında gururlandırdı. Gazeteyi alan ve okumaya başlayan mahalle halkının heyecanı gözden kaçmadı. Çalışmaların yıl boyunca devam edeceği bilgisi paylaşıldı.

İSTİKLAL ŞAİRİNİN EMANETİ

Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş: “2021’ in Mehmet Akif ve İstiklal Marşı Yılı” olarak kutlanmasına yönelik genelge doğrultusunda, etkinliklerin planlandığını ve bu etkinliklerin amacına ulaştığını görmenin sevindirici olduğunu, bundan sonraki çalışmalar için de şevk kaynağı oluşturduğunu, farklı meslek gruplarıyla gerçekleştirilen 12 Mart İstiklal Marşı’ nın kabulünü kutlama videosunun ardından istiklâl mücadelesinin ve bu mücadelede Akif’ in üstlendiği rolün önemini anlatan “İstiklal Gazetesi” ile yola devam edildiğini, belirtti. Bakırtaş; tarihinin sesi olma, gelecek nesillere örnek olma ve her alanda tek yürek atma noktasında çıkılan yolda Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’a, yayın kurulu ekibine, başarıları yazılarıyla “Asım’ın Nesli”ni örneklendiren öğrencilerine, gazetenin yayınlanması ve Adapazarı halkına dağıtılması sürecinde desteğini esirgemeyen Adapazarı Belediyesine ve Belediye Başkanı Mutlu Işıksu’ ya teşekkürlerini sundu ve “Millî Marşımızın Mimarı, İstiklal Mücadelesinin kahraman şairi Akif’ in izinden gidebilmenin haklı gururunu yaşıyor ve yaşatacağız, emanetine her daim sahip çıkacağız.” dedi.

Yorumlar (0)