banner2

banner1

banner22

İlk ders çarşamba günü

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezince düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde ilk ders 18 Temmuz Çarşamba günü başlayacak.

EĞİTİM 17.07.2018, 15:19
İlk ders çarşamba günü
banner48

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Gelişim Merkezi tarafından düzenlenen Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’nde dersler başlıyor. ‘Mahremiyet Eğitimi Ailede Başlar’ adı ile derslerin verileceği atölyede ilk ders zili 18 Temmuz Çarşamba günü Sosyal Gelişim Merkezi’nde saat 11.00’da çalacak. Dersler birer hafta ara ile devam edecek. Adapazarı, Sapanca, Geyve ve Akyazı SGM’lerde de gerçekleştirilecek eğitimlerle farkındalık oluşturulacak.

3 modül halinde olacak

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, “3 Modül halinde uygulayacağımız derslerde 18 Temmuz Çarşamba günü ilk ders zili çalacak. İlk ders, Ailede Mahremiyet Eğitim. Neredeyse her gün haber bültenlerinde, sosyal medyada farklı yaş gruplarından birçok çocuğun ve ailenin yaşadığı korku dolu deneyimleri duyar olduk. Bu durum hepimizi endişelendirdiği ve alarma geçirdiği gibi, çocuklarımızı bilinçlendirme konusunda neler yapabiliriz sorusunu da gündeme getirmekteydi. Bizde bu konu üzerine ‘Mahremiyet Eğitimi Atölyesi’ni SGM’de hayata geçirdik” dedi.

Eğitim ilçelerde de verilecek

Yüce, “Derslerimiz birer hafta ara ile devam edecek. 25 Temmuz Çarşamba günü ise ‘Teknolojinin Mahremiyet Eğitiminde Rolü’ konu alınacak. Son hafta olan 1 Ağustos Çarşamba günü ise ‘Çocuk İstismarından Korunmaya Yönelik Önlemler ile son bulacak. Derslerimiz ilçe SGM’lerimizde de devam edecek. Sapanca SGM’de ‘Mahremiyet Eğitimi’ dersimiz 19 Temmuz Perşembe saat 15.30’da, Geyve’de 24 Temmuz Salı günü saat 15.30’da, Akyazı SGM’deki dersimiz ise 27 Temmuz Cuma günü 15.30’da vatandaşlarımızın katılımıyla gerçekleştirilecektir” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)