banner22

‘Her alanda örnek olmak’

Protokol ve Nezaket Kuralları Uzmanı İhsan Ataöv, Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve okul/kurum müdürlerine yönelik "Protokol Yönetimi ve Kurumsal Temsil" konulu seminer verdi.

EĞİTİM 23.12.2021, 10:28
‘Her alanda örnek olmak’
banner48

ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ

banner84
Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi Konferans Salonu’nda iki bölüm hâlinde düzenlenen seminere İl Millî Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı da katıldı. İl Müdürü Savaşçı, oturumun açılışında yaptığı konuşmada, "Sakarya Öğretmen Akademileri" kapsamında düzenledikleri seminerin çok faydalı olacağına inandığını belirterek, "Biliyoruz ki nazik olmak, konumuna yakışır biçimde davranmak ve topluma her anlamda örnek olmak öncelikle biz eğitimcilerin görevidir. Bu anlamda İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak üzerimize düşeni yapmak adına konunun uzmanını şehrimize davet ettik. Keyifli ve faydalı bir paylaşım olacağına eminim. Sakarya Öğretmen Akademileri olarak Valiliğimiz himayelerinde yürüttüğümüz bu çalışmanın böylesine hassas bir konuyu bünyesinde barındırmasının isabet olduğu kanaatindeyim. Mikrofonu üstada teslim etmeden önce büyük İslam mutasavvıfı Hz. Mevlâna'nın şu cümlesiyle sözlerimi tamamlamak istiyorum: ‘Her şey incelikten, insan kabalıktan kırılır’" dedi.

GÜÇLÜ TEMSİL

İzleyenler tarafından çok beğenilen seminerde Protokol Uzmanı İhsan Ataöv; giyim, hitap, duruş ve tokalaşmanın "Güçlü Temsil" için olmazsa olmazlardan olduğunu belirtirken anlatımında başarılı yöneticiler ve liderlerin ortak özelliklerine de yer verdi.

Yorumlar (0)