banner2

banner1

banner22

Endişe ve heyecan

Koronavirüs nedeniyle 7 aydır kapalı olan okullar bu sabah minik misafirlerine kapılarını açtı. Maskeli, mesafeli eğitimin ilk gününde veliler heyecanlıydı. Covid-19 tedbirleri kapsamında okula giremeyen veliler çocuklarını uzaktan izledi.

EĞİTİM 21.09.2020, 09:42 Editör: Aysima Kortak
banner48

MİNİKLER OKULLU OLDU

Ana sınıfı ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri bu sabah okullu oldu. Maskeli, mesafeli eğitim-öğretim geçmişte ki birçok alışkanlıkların silinmesine neden oldu. Çocuğunu okula alıştırmak için sınıfa kadar giren veliler tedbir maksatlı okullara alınmadı. Sınıf öğretmenleri okulun giriş kapısına kadar gelerek öğrencileri tek tek karşıladı. Heyecanlı ve endişeli veliler dışarıdan çocuklarını takip etti

MASKE-MESAFE VE TEMİZLİK

Çocuklarını okula bırakan anneler, heyecanlı gözlerle içeri girmesini beklerken, bazı veliler ilk gün kapı dışarısında tutulmalarına sitem etti. Covid-19’dan endişeli olduğunu söyleyen ancak evladının isteğini kıramadığı için okula getirdiğini söyleyen anne çocuğunun eğitim hayatına başlamasının gururunu yaşadı. Maskeli mesafeli eğitimin hayırlı olmasını temenni eden veliler, maske, mesafe ve hijyen konusunda uyarıda bulunarak “Çocukların sağlıklı bir şekilde eğitimlerini sürdürmeleri, bizim elimizde. Temizlik, mesafe ve maske konusunda bilinçli olalım” dediler.

Yorumlar (0)