banner2

banner1

banner22

Durmuş’tan ÖDM’ye ziyaret

Sakarya Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Ölçme Değerlendirme Merkezini ziyaret ederek çalışmalar konusunda bilgi aldı.

EĞİTİM 14.03.2021, 11:47 Editör: Aysima Kortak
Durmuş’tan ÖDM’ye ziyaret
banner48

Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezinde görev yapan branş koordinatörleri tarafından organize edilen “Tecrübelerin Işığında Zümre Buluşmaları” hakkında bilgi alan Fazilet Durmuş, ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin fedakârca çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

 387 ÖĞRETMEN GÖNÜLLÜ OLARAK KATILDI

Toplantıda Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezi tarafından yürütülen “Çoktan Seçmeli Madde Yazımı ve Atölye Çalışmaları” başlıklı programın 1 Mart 2021 tarihi itibarıyla başlatıldığı, çalışmaya birçok branştan 387 öğretmenimizin gönüllü olarak katıldığı ifade edildi. Bu çalışma ile öğretmenlerimizin çoktan seçmeli madde yazma konusunda bilgilerini hatırlamaları ve bilgilerinin ürüne dönüştürülmesi için fırsat oluşturulduğu tespit edildi.

 DURMUŞ, ÖLÇME DEĞERLENDİRME MERKEZİ ÇALIŞMALARINI İNCELEDİ

YKS ve LGS’ye hazırlanan öğrencilerimiz için yapılan çevrim içi sınavların değerlendirilmesinin de yapıldığı toplantıda Sakarya Ölçme Değerlendirme Merkezi ekip sorumlusu Volkan Turgut’un yaptığı sunumda, uzaktan eğitim döneminde yapılan uygulamalarla öğrenme eksikliği görülen kazanımların belirlendiği görüldü.  İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, bu tespitlerden hareket edilerek gerekli önlemlerin alındığını, çalışmaların hızla devam ettiğini ifade ederek çalışmalara katkı sunan tüm ÖDM öğretmenlerine teşekkür etti.

Yorumlar (0)