banner2

banner1

banner22

"Bize ulaşan bir şikayet yok"

Şehirdeki kitapçılarda oluşan yardımcı kitap kuyrukları objektiflere yansırken, konu ile ilgili sorularımızı cevaplayan Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Bize ulaşan bir şikayet yok” dedi.

EĞİTİM 14.09.2021, 09:21 Editör: Nisa Çoban
"Bize ulaşan bir şikayet yok"
banner48

YARDIMCI KİTAP

Her yıl devlet tarafından milyonlarca TL değerinde kitabın öğrencilere ücretsiz olarak dağıtılması, ‘Yardımcı kitap’ talebini durdurmaya yetmiyor. Ders zilinin açılmasıyla birlikte veliler soluğu yine kitapçılarda almıştı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne atanan Ebubekir Sıddık Savaşçı, yardımcı kitaplar için ortalama 200 TL ila 550 TL arasında fiyatlar ödemek zorunda kalan velilerin yaşananlardan şikayetçi olmadığını söyledi.

SİSTEM DEĞİŞMEDİ

“Bakan değişti sistem değişmedi!” başlığıyla duyurduğumuz haberle ilgili İl Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Sıddık Savaşçı kendilerine yardımcı kaynak kitaplarla ilgili bir şikayetin gelmediğini belirterek, “Velilerimizden yardımcı kitap konusuyla ilgili bize gelen bir şikayet yok” dedi.  İl Müdürü Savaşçı, özellikle son sınıf öğrencilerine yönelik örnek hazırlık testleri dağıtmak için çalıştıklarını söyledi. 

“KİTAP DAĞITACAĞIZ”

Öğrencilerin sınavlara hazırlık aşamasında kullanımlarına sunulacak test kitapları için yapılan çalışma olduğuna vurgu yaparak, “Bu konuda bizlerin de halihazırda yürütmekte olduğumuz çalışmalarımız mevcut. Öğrencilere ücretsiz ek kaynak temini konusunda çalışıyoruz. Özellikle son sınıf öğrencilerimizin ulaşabileceği bol bol örnek hazırlık testleri üzerine yoğunlaştık. Bu çalışmamızın uygulamaya geçmesi için az bir zaman kaldı” dedi.

Yorumlar (0)