banner2

banner1

banner22

Bilime Yolculuk projesi başladı

Kaynarca İlçesi Turnalı Mahallesi Hacı Osman Ortaokulunda Fen Bilimleri Öğretmeni Neslihan Kavi’nin öğrencileri ile başlattığı ‘’JOURNEY TO SCİENCE (BİLİME YOLCULUK)" e- twinning projesi başladı.

EĞİTİM 18.02.2021, 21:46 Editör: Aleyna Kılıç
Bilime Yolculuk projesi başladı
banner48

Neslihan Kavi’ ’Projemizin amacı, öğrencilerin tarihe ışık tutan bilim insanlarının yaptığı keşifleri ve bilim insanlarının öne çıkan özelliklerini öğrenmelerini, bilime olan meraklarını ve keşif duygularını artırmayı sağlamaktır. Projemizde, öğrencilerimizin belirlediği bilim insanlarından, her ay bir bilim insanının hayatını ve çalışmalarını araştırıp farklı web2 araçlarıyla onları anlatan etkinlikler yapıyoruz. Böylece öğrencilerimiz Türk ve Yabancı Önemli bilim insanları tanıyacak, web 2 araçlarının kullanımını öğrenerek teknoloji kullanımlarını ve dijital yetkinliklerini geliştirecekler. Projeye dahil olan farklı okullardaki öğrencilerle iletişim kurarak işbirlikçi çalışma yapabilmeyi öğrenecek iletişim ve sosyal beceriler kazanacaklar. ’dedi.

Okul Müdürü Ahmet Karagöz’ ’Okulumuz Fen Bilimleri Öğretmeni Neslihan Kavi ve öğrencilerimiz e-twinning "Journey To Science (Bilime Yolculuk)" projesine ortak oldular. Öğretmenimize ve öğrencilerimize teşekkür eder, başarılar dileriz’ ’dedi.

Yorumlar (0)