banner2

banner1

banner22

Basınla buluştular

Türkiye genelinde anaokulundan lise dönemine kadar 35 şubede veren eğitim kurumu Düşünür Koleji, 36. okulunu Sakarya’da açıyor.

EĞİTİM 05.08.2019, 13:59
Basınla buluştular
banner48
AHMET FARUK İNAN // HABERLİSİN 

“DÜNYA’YLA YARIŞAN BİREYLER İÇİN”

Serdivan ilçesindeki bir restoranda düzenlenen basın toplantısıyla Sakarya’daki eğitim hayatının başladığını resmen ilan eden okul yönetimi, sadece teknolojiyi kullanan değil, teknolojiyi üreten, Dünyayla konuşan ve Dünyayla yarışan bireyleri yetiştirmek için yola çıktıklarını ifade etti.

“YENİ BİR GÜZELLİK”
İzmir ve Ankara Eski İl Milli Eğitim Müdürlerinden olan Düşünür Koleji kurucusu Behçet Yavuz’un yanı sıra kolejin Genel Müdürü Fatih Karadağlı ve Sakarya’daki yerel ortağı Sinem Uğurkan’ın da katıldığı basın toplantısında bir konuşma yapan Yavuz, Kolejin geçmişte birçok başarı hikayesine imza attığını kaydederek, “Şimdi de bu güzel kente ve çağdaş insanlara yeniden hizmet vermenin onuru ve mutluluğunu yaşıyoruz. Türkiye’nin birçok bölgesindeki okullarımızın zincirine Sakarya’yı da ekleyerek, yeni bir güzellik yaşayacak, yaşatacağız” diye konuştu.

“SÜREÇLERİ ÖNGÖREBİLMELİYİZ”
Yavuz, önümüzdeki 15-20 yıl içerisinde birçok mesleğin yok olacağını veya dönüşüme uğrayacağını vurgulayarak, “Mesela patoloji servisi var her hastanenin. Buralarda patologlar çalışıyor. İnsan vücudundan alınan parçaları inceleyerek belli bir süre sonra parça içerisinden çıkarılacak sonuçları analiz edip sebebiyet verdiği hastalıklar hakkında bir sunum veri hazırlıyor. Günümüzde bu süreç yoğunluğa ya da işlemin uzunluğuna göre 3 gün de sürebiliyor, aylar da. Ama yeni geliştirilen bir teknolojiyle artık belki de patologlarla ihtiyaç kalmayacak. Tıp sektöründe eğitimine ve gelişimine yıllarını vermiş olan bir patolog, boşuna okumuş olacak. İşte bu yüzden eğitim ve öğrenim süreçlerinin bu konuya göre tasarlanması ve bu öngörüye göre uygulanması çok önemli” ifadelerini kullandı.

ÇOK YÖNLÜ EĞİTİM
Düşünür Koleji’nin yetenekleri de destekleyen bir eğitim programı olduğunu anlatan Yavuz, “Evet belki her öğrencimiz bir virtüöz olamıyor ama en azından 4 yıllık eğitim sürecinde uzmanından aldığı müzik eğitimini hayatının sonuna kadar unutmuyor ve bir enstrüman çalabilecek kadar bilgi ve birikime sahip oluyor. Sporcu yetiştirmesek bile spor bilinci çocuğumuzun aklında, hayatında hep bir şekilde yer alıyor” diye konuştu.
 
“ÜST DÜZEYDE BAŞARILI ÖĞRENCİLER”
Yavuz, eğitimin her alanında var olmayı hedeflediklerini anlatarak “Tüm bunları yaparken lise ve üniversiteye geçişte uygulanan ulusal sınavlarda da öğrencileri özel olarak destek programlarıyla hazırlıyoruz. Ülkemizin bir gerçeği olan bu sınavlarda da üst düzeyde başarılı öğrenciler yetiştireceğiz” dedi.

ÖĞRETMEN GELİŞİM AKADEMİSİ
Düzenlenen basın toplantısında Genel Müdür Fatih Karadağlı da Düşünür Koleji’ne özel ve özgün olan eğitim sistemini akış şemaları ve görsellerle anlattı. Karadağlı “Farklı düşünen ve fark yaratan nesiller yetiştiren sistemimizin merkezinde Düşünür Öğretmen Gelişim Akademi’miz var:  Akademik kadromuzun gelişimini ve mesleki yeterliliğini çok önemsiyoruz” diye konuştu. Karadağlı, başarılı öğrencilerin yanı sıra bilim, sanat ve spor alanlarında yetenekli öğrencileri desteklemek amacıyla başarılarını belgelemeleri durumunda burslar verileceğini de belirtti.

“BAŞARI TEK YÖNLÜ DEĞİLDİR”
Düşünür Koleji’nin Sakarya’daki faaliyetleri hakkında bilgiler veren Sinem Uğurkan ise “Şu anda okulumuz ilk ve ortaokulun yanı sıra Anadolu Lisesi formatında hizmet verecek düzeyde olsa bile sayısal alanlarda da Fen Liseleri düzeyinde eğitim verebilecek sayısal etütler ve eğitim programlarımız mevcut” diye konuştu. Uğurkan, Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı üzerindeki okul binasının 450 öğrenci kapasitesinin bulunduğunu aktararak, süreç ilerlediğinde ve şartlar olgunlaştığında daha fazla yaşam alanı ve kapasite imkanı oluşturacaklarını anlattı. Uğurkan, başarının tek yönlü olmadığını belirterek, “Tek bir noktaya odaklanarak bir insan başarılıdır ya da başarısızdır diyemeyiz. Başarı hayatın içinde, her yerdedir” ifadelerini kullandı.
Toplantı, hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından sona erdi.
 
Yorumlar (0)