banner2

banner1

banner22

Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması

Koronavirüs salgını tüm dünyanın yaşantısını köklü bir şekilde değiştirirken eğitim alanında da birçok farklı uygulamaya sebebiyet verdi. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, konuya ilişkin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda. "Hedefimiz 'Okullar tamamen açık ve çocuklarımız güvenle eğitime devam ediyor' diyebilmek. Başarabilmek elimizde, sorumluluk hepimizde" dedi.

EĞİTİM 16.03.2021, 13:37 Editör: Gizem Demirsoy
Bakan Selçuk'tan yüz yüze eğitim açıklaması
banner48

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Hedefimiz 'Okullar tamamen açık ve çocuklarımız güvenle eğitime devam ediyor' diyebilmek. Başarabilmek elimizde, sorumluluk hepimizde" dedi.

"BAŞARABİLMEK ELİMİZDE, SORUMLULUK HEPİMİZDE"

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, dünya genelinde okullarda eğitimin nasıl devam ettiğine yönelik bir tablo yayınladı. Bakan Selçuk, konu hakkında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Salgını tüm dünyayla birlikte yaşıyoruz ve dünya çocukları eğitimde benzer süreçlerden geçiyor. Dünyayı yakından takip ediyoruz. Bizim hedefimiz de 'Okullar tamamen açık ve çocuklarımız güvenle eğitime devam ediyor' diyebilmek. Başarabilmek elimizde, sorumluluk hepimizde" ifadelerini kullandı.

TABLO PAYLAŞTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı yüz yüze eğitim açıklamasında dünyadaki eğitimin son durumuna ilişkin bir tablo paylaştı. Bakan Selçuk, vaka sayılarına göre okulların açık olduğu bir grafik çizimine yer verdi. Grafikte Türkiye'de okulların kısmen açık olduğu görülüyor. Fransa, İspanya, Belçika, Avustralya, Japonya, Rusya, Finlandiya ve Ukrayna'da okulların tamamen açık olduğu bilgisi de grafikte yer aldı.

Yorumlar (0)