banner2

banner1

banner22

Akademisyenlere teşekkür plaketi

TÜBİTAK Araştırma Geliştirme Destek Programları Başkanlığı tarafından projesi onaylanan akademisyenlere teşekkür plaketi verildi.

EĞİTİM 03.08.2018, 17:29
Akademisyenlere teşekkür plaketi
banner48

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan, TÜBİTAK Araştırma Geliştirme Destek Programları Başkanlığı (ARDEB) tarafından 1’nci Dönem Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında Sakarya Üniversitesi’nden projesi onaylanan akademisyenlere teşekkür plaketi takdim etti.

‘Yayın ve proje alanında çalışmalar’

Sakarya Üniversitesi olarak proje sayısını artırmanın öncelikli hedefler arasında olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Savaşan, “Üniversite olarak, yayın ve proje alanında sayıları artırmayı öncelikli hedeflerimiz arasına yerleştirdik. Ülkemizde, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde oluşturulan politika hedeflerine üniversite olarak azami desteği vermek zorundayız. Bilim adamlarımızın gayretlerini tanımak ve enerjilerini sadece araştırmalarına yönlendirmelerini temin etmek bizim görevimiz” şeklinde konuştu.

Araştırma ve proje kültürünü üniversitenin bütününe yaymak için çeşitli adımlar atıldığını belirten Rektör Savaşan, “Projeleri destekleme konusunda kurumumuz içerisinde Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, ADAPTTO Teknoloji Transfer Ofisi gibi birimlerimiz mevcut. Gerek öğrencilerimiz gerekse de akademisyenlerimizin projeleri buralarda destekleniyor” dedi.

SAÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hatem Akbulut ise Merkez Laboratuvarın araştırma ve proje yapmak isteyen herkese açık olduğunu, talep edilmesi halinde mekan sağlanabileceğini söyledi.

Sakarya Üniversitesi akademisyenlerinin kabul edilen projeleri 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı, 1005- Ulusal Yeni Fikirler ve Ürünler Araştırma Destek Programı ve 3501- Kariyer Geliştirme Destekleme Programı alanlarında oluştu.

Başvuruları onaylanan akademisyenlerin projeleri şöyle:

1001 “Türkiye'deki Nitelikli Suriyelilerin Sosyo-Ekonomik Entegrasyonunun Sosyal ve Beşeri Sermaye Yönünden Analizi”

Proje Yürütücüsü: Prof. Dr. Mustafa Kemal Şan

Araştırmacılar Doç. Dr. Sevim Atila Demir, Doç. Dr. İrfan Haşlak Dr. Öğretim Üyesi Handan Akyiğit, Dr. Öğretim Üyesi Pınar Yazgan Hepgül, Dr. Öğretim Üyesi Ömer Avcı ( Medeniyet Ünv.),

Danışman: Dr. Öğretim Üyesi Adem Bölükbaşı

1001 “Çift Yönlü T Tipi 3 Seviyeli Da-Da Dönüştürücü Tabanlı Yeni Bir Topoloji Tasarımı”

Proje Yürütücüsü: Prof. Dr. Uğur Arifoğlu

Araştırıcı: Yük. Müh. Onur Demirel

Bursiyerler: Yük. Müh. Kemal Kalaycı, Yük. Müh. Halime Hızarcı

1001 “Tek Kütle Numaralı Deforme Çekirdeklerde Elektrik Dipol (E1) Titreşimlerinin Teorik Olarak Araştırılması”

Proje Yürütücüsü: Arş. Gör. Dr. Emre Tabar

Araştırmacı: Doç. Dr. Hakan Yakut

Bursiyerler: Gamze Hoşgör, Elif Kemah

1005 “Scada Sistemlerinde Kullanılan Ethercat Protokolüne Ait Yeni Bir Saldırı Tespit Sistemi”

Proje Yürütücüsü: Doç. Dr. İbrahim Özçelik

Araştırmacı : Doç..Dr. Veli Yılancı,

Doktora Bursiyeri: Arş.Gör.Kevser Ovaz Akpınar

3501 “Fotodinamik Terapi Uygulamaları için Konum ve Optik Doz kontrollü LED sisteminin geliştirilerek Kolon kanseri Hücre kültürü çalışmaları ile Test Edilmesi”

Proje Yürütücüsü: Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Zahid Yıldız

Proje Ekibi: Proje Ekibi: Dr .Öğretim Üyesi Halil Arslan,  Dr. Öğretim Üyesi Ayla Eren Özdemir, Biyomedikal Enstrümantasyon Laboratuvar Ar-Ge ekibi ile 3 Doktora öğrencisi ve 2 Yüksek Lisans öğrencisi

Yorumlar (0)