banner2

banner1

banner22

Adapazarı ilçe MEM ulusal basında

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Sosyal-Kültürel ve Sportif Faaliyetler Birimi ve Dijital Yönetim Birimi rehberliğinde düzenlenen “Adapazarı Belediyesi ve Tekin Müzik Atölyesi” iş birliği ile yürütülen “İstiklâl Mücadelesi” nin otobüsle mahalle mahalle, sokak sokak dolaşılarak halka anlatıldığı etkinlik ulusal basına taşındı.

EĞİTİM 17.07.2021, 13:15 Editör: Nisa Çoban
Adapazarı ilçe MEM ulusal basında
banner48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “2021’in Mehmet Akif ve İstiklâl Marşı Yılı” olarak kutlanmasına ilişkin yayımladığı genelde doğrultusunda, özgürlük, bağımsızlık ve Millî Mücadelenin En önemli belgelerinden biri olan İstiklâl Marşı’nın Millî Marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması münasebetiyle, 2021 yılı boyunca İstiklâl Marşı’nın anlamını, Kurtuluş Savaşı’nın önemini anlatmak, kavratmak ve millî birlik ruhunu aşılamak amacıyla Adapazarı İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İstiklâl Marşı’nın kabulünü kutlama Mehmet Akif Ersoy’u anma etkinlikleri, Anadolu Ajansı (AA) röportajından ulusal basında yerini aldı.

ÂKİF’İN 100. YIL YOLCUĞU

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Başkan Yardımcısı Fatih Çelikel’in katılımıyla başlayan “Âkif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliğinde otobüsle mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek “İstiklâl Mücadelesi” anlatıldı. “2021’in Mehmet Akif ve İstiklâl Marşı Yılı” olması nedeniyle “Akif’ in 100. Yıl Yolculuğu” etkinliğinde Anadolu Ajansı (AA)’ na röportaj veren Işıksu’ nun çocuklarla ve gençlerle bizzat ilgilenmesi çalışmanın amacına ulaşmasını kolaylaştırdı. “Akif’ in 100. Yıl Yolculuğu” bünyesinde Sakarya/Adapazarı Ozanlar Anadolu Lisesi Müdürü Recep Sarıhan’ın rehberliğinde hazırlanan “İstiklâl Gazetesi” mahalle mahalle, sokak sokak gezilerek Talat Tömekçe İlkokulu öğrencileri Toprak Alıkhan ve Azem Yahya İzmir tarafından “Yazıyor! Yazıyor!” nidalarıyla dağıtıldı.

Yorumlar (0)