banner2

banner1

banner22

9 yıldır SAÜ'de görev yapıyor

15 Temmuz Pazar günü Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Fatih Savaşan, görevi Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın'dan devraldı.

EĞİTİM 16.07.2018, 14:10
9 yıldır SAÜ'de görev yapıyor
banner48

TRENDİ YÜKSELECEK

Rektörlük makamında düzenlenen törende konuşan Yalçın, "Yaklaşık 3 aydır bu görevi yürütüyorum. Bu kısa sürede üniversitemizin Uluslararası Kalite Ödülü başvuru süreçlerini yürüttük. Fakültelerimizin akreditasyonu çalışmalarına devam ettik. Mezuniyet törenlerimiz gerçekleşti. Sakarya Üniversitesi'nin yükseliş trendinin yeni rektörümüzle de devam edeceğine inanıyorum. Kendisine başarılar diliyorum." diye konuştu.

KÖKLÜ BİR ÜNİVERSİTE

Prof. Dr. Savaşan ise Sakarya Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğun belirterek 9 yıldır Sakarya Üniversitesi'nde görev yaptığını anımsattı.

Üniversiteyi daha da ileriye götürmek için çalışacağını ifade eden Başaran, "Allah muvaffak etsin. Bu görevi şahsıma tevdi eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, YÖK Başkanımız Prof. Dr. Yekta Saraç'a, YÖK Üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Geçici rektörlük görevini yürüten Sayın Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın'a katkılarından dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

KENT İLE BÜTÜNLEŞMİŞ

Genç ve kaliteli akademisyen yapısı ve kent ile bütünleşmiş yapısı ile üniversitenin kedine saygın bir yer edindiğini vurgulayan Başaran, şunları kaydetti:

"Bize düşen enerjisi olan akademisyenleri ve akademik birimleri desteklemektir. İlk gününde itibaren üniversitemizin gelişmesine katkı sunan hocalarımıza ve idari personelimize teşekkür ederim. Liyakat esaslı ve istişareye önem veren bir idari mekanizma ile yeni Türkiye idealine en fazla desteği vermeye çalışacağız. Bize düşen şey tevazu ve tüm paydaşların görüşlerini dikkate almak, şehrimizin markalarından birini daha ileriye taşımaktır. Allah yardımcımız olsun, hayırlı hizmetler üretebilmeyi nasip etsin ve SAÜ'yü daha ileriye taşıma çabası içinde bizlere istikamet üzere olmayı nasip etsin."

Konuşmaların ardından devir teslim töreni gerçekleşti.

Törende Yalçın, Savaşan'a çiçek takdim etti.

 

Yorumlar (0)