banner2

banner1

banner22

39 alanda sınav

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi’nin 2018 Haziran dönemi Ustalık ve Kalfalık sınavları 25 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirildi. Adaylar hem yazılı sınavlara hem de uygulamalı sınavlara alınarak bilgi beceri ve iş alışkanlıkları ölçüldü.

EĞİTİM 17.07.2018, 13:36
39 alanda sınav
banner48

250 USTA, 450 KALFA ADAYI

Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz; “2018 Haziran döneminde önceki öğrenmelerin belgelendirmesi kapsamında denklik başvurusu yapan 250 usta adayı ve 450 kalfa adayının denklik işlemleri tamamlandıktan sonra, 25 Haziran-14 Temmuz tarihleri arasında teorik ve pratik sınavlarını tamamlanmış bulunuyoruz. Haziran 2018 dönemi Ustalık ve Kalfalık sınavlarında; Aşçılık, Servis Hizmetleri, Güzellik Cilt Bakım, Bayan Kuaförlüğü, Erkek Kuaförlüğü, Kantincilik, Motorlu Araçlar, Kaynakçılık, Metal Yüzey Boyama, İnşaat, Giyim Üretim Teknolojisi, Tekstil Teknolojisi ve El Sanatları alanları ağırlıklı olmak üzere toplam 39 alanda Ustalık ve Kalfalık sınavı gerçekleştirilmiştir.” dedi.

ÇIRAK ÖĞRENCİ KAYITLARI BAŞLADI

Mesleki eğitimin her anlamda çok önemli olduğuna vurgu yapan Adapazarı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Arif Türkyılmaz, tüm mesleki eğitim merkezlerinde çırak öğrenci kayıtlarının başladığını belirterek, mesleki eğitim merkezlerinde eğitim görmek isteyenlerin Zirai Aletler Sanayi Sitesi içerisindeki okullarına başvurup kayıtlarını yaptırabileceklerini ifade etti.

AŞÇILARA UYGULAMALI SINAV

Ustalık ve Kalfalık sınavları içerisinde en güzel sınav olarak değerlendirilen Aşçılık alanında adaylar Sezginler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Otelcilik Lisesi) mutfağında hazırladıkları birbirinden lezzetli yemek ve tatlıları sınav komisyonu üyelerine uygulamalı olarak sundular.

 

Yorumlar (0)