banner2

banner1

banner22

2 önemli proje başarıyla tamamlandı

Sakarya Millî Eğitim Müdürlüğü Ölçme Değerlendirme Merkezi koordinesinde okul öncesi öğretmenlerinin hazırladığı “Yunus Emre ile Türkçem Hazinem” ve “Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım” projelerinin kapanış programı Öğretmen Destek Merkezinde yapıldı.

EĞİTİM 29.05.2021, 17:22 Editör: Aysima Kortak
2 önemli proje başarıyla tamamlandı
banner48

Okul Öncesi Öğretmenleri Elem Göktaş ve Rabia Nur Şahin tarafından hazırlanan "Yunus Emre ile Türkçem Hazinem" projesi ile Ayşegül Kol ve Meryem Parlak’ın kuruculuğunu yaptığı "Mehmet Akif Ersoy ile Marşım Vatan Aşkım" projesinde erken çocuklukta Türkçemizin doğru kullanımının temellerini atmak, dili doğru kullanmanın önemini kavratmak; çocukların vatan, millet sevgisi, bayrağa saygı gibi millî değerlerin farkında olmaları amaçlandı.

ÖĞRETMENLERE KATILIM BELGELERİ VERİLDİ

Sakarya’nın farklı ilçelerinden projeye ortak olan okul öncesi öğretmenlerinin proje konularıyla ilgili sunumlar yaptığı programda tüm öğretmenler Yunus Emre’nin "Gel Gör Beni Aşk Neyledi" ilahisine beden perküsyonu ve muzogram ile eşlik ederek ekip çalışmasının güzel bir örneğini sergilediler. Program sonunda Ölçme Değerlendirme Merkezi Sorumlusu İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Yüksel Hamzaoğlu, ÖDM Koordinatörü Volkan Turgut ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü Basın Sorumlusu Yalçın Akaltın tarafından projeye katkı sunan öğretmenlere katılım belgeleri verildi.

BAYRAK ŞİİRİ BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI

Bilmekten Yapabilmeye Adım Adım Eğitimde Dönüşüm Süreci kapsamında "Geleceğimiz, öğretmenlerimizin gücüne güç katarak teminat altına alınacaktır. Potansiyelden Verimliliğe..." temasıyla gerçekleştirilen projelerin kapanış programında Zübeyde Hanım Ortaokulu 5. sınıf öğrencisi İremnur Göktaş’ın seslendirdiği "Bayrak" şiiri büyük beğeni topladı. Programda ayrıca öğretmenlerimiz Öğretmen Destek Merkezi görsel sanatlar atölyesinde İbrahim Türk rehberliğinde ebru sanatı hakkında bilgi alarak ebru yapma fırsatı buldular. Bir eğitim projesi için Makedonya’da bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, başarıyla tamamlanan projelere öncülük eden Ölçme Değerlendirme Merkezi yetkililerini, proje koordinatörü ve proje ortağı öğretmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

banner84
Yorumlar (0)