banner2

banner1

banner22

1 Ağustos'ta yapılacak

Makina Mühendisleri Odası iş sağlığı ve güvenliği konusundaki eğitimlerini sürdürüyor. Sakarya İl Temsilciliği 1 Ağustos Çarşamba günü ‘Makina Güvenliği’ semineri düzenleyecek.

EĞİTİM 30.07.2018, 17:34
1 Ağustos'ta yapılacak
banner48

Risk ve tehlike

01 Ağustos 2018 tarihinde  SATSO Ali Coşkun salonunda düzenlenecek seminer hakkında bilgilendirmelerde bulunan Makina Mühendisleri Odası Sakarya Temsilcilik Yürütme Kurulu Sekreter üyesi Olgun Özdemir; ‘Teknolojik gelişmeler ve üretim metotlarındaki hızlı ilerleme işyerlerinde verimin ve kalitenin gelişmesine imkân tanırken aynı zamanda bu ilerleme çalışanların yeni risk ve tehlikelere maruz kalması gibi sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlar; işletmelerin çalışmasını tehlikeye atması, çalışanların sağlık ve güvenliğini etkilemesi, iş verimini etkilemesi, artan bilinçlenme ve toplumsal baskı neticesinde iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili tedbirlerin alınmasını gündeme getirmektedir’ dedi.

‘Risk değerlendirme ve risk azaltma’

Özdemir konuşmasının devamında ‘Makinelerin güvenliğe alınması için talepler de otomasyon tekniğinin gelişmesi ile gittikçe değişmiştir. Bütün bu talepleri pratiğe uygun olarak tasarlamak için uzmanlık ve uygulama bilgisi gerekmektedir. Makinelerin güvenliği önemli ölçüde yönergelerin ve standartların doğru uygulanmasına bağlıdır. Düzenlemiş olduğumuz ‘’Makina Güvenliği’’ semineri katılımcıların bu bilgileri edinmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Seminer kapsamında katılımcılara ‘’Makine Emniyet Yönetmeliği’’, EN ISO 12100’ e göre risk değerlendirme ve risk azaltma, Koruyucu Önlem seçimi, Koruyucu Tertibatlar konusunda bilgilendirme yapılacak, Güvenlik ürünleri ve Demo Çalışmalarına yer verilecektir’ ifadelerini kullandı.

‘Çalışmalarımız devam edecek’

Olgun Özdemir ‘Makine Mühendisleri Odası Sakarya Temsilciliğimiz tarafından SATSO Ali Coşkun Salonunda SATSO VE SICK Firması işbirliğiyle gerçekleştirilecek olan seminer İSG profesyonellerinin ve üretim sektöründe yer alan herkesin faydalanacağı bir seminer olacaktır. Seminere katılım ücretsiz olup, katılımcılara belge verilecektir’ dedi. Makina Mühendisleri Odası Yürütme Kurulu Sekreter Üyesi Olgun Özdemir; SATSO ve SICK Firması işbirliğiyle düzenlenen seminere  konuyla ilgili olan herkesin katılmasını beklediklerini ve Makina Mühendisleri odasının kamu yararına çalışmalarına devam edeceğini belirtti.

 

Yorumlar (0)