• Reklam
Reklam
Reklam

“Dostluk ve işbirliğimiz devam edecek”

Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalandı.

“Dostluk ve işbirliğimiz devam edecek”

Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzalandı.

“Dostluk ve işbirliğimiz devam edecek”
Editor: Haberlisin
21 Haziran 2019 - 13:35
Reklam

Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Zirvesi için Sakarya’ya gelen Kırgızistan Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbekİsakov ve beraberindeki heyet SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ve SAÜ Rektörü Fatih Savaşan’ı ziyaret etti.
 
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) uluslararası işbirliği ağına bir yenisini daha ekleyerek Kırgızistan Oş Devlet Üniversitesi ile akademik işbirliği protokolü imzaladı. Eğitim ve araştırma alanlarında karşılıklı işbirliğini arttırmak için düzenlenen işbirliği protokolü, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan ile Oş Devlet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanibek İsakov arasında imzalandı. SAÜ Rektörlüğü’nde düzenlenen imza töreninde, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Bostancı ve Oş Devlet Üniversitesi’nden gelen bir heyette hazır bulundu.
İmzalanan protokol çerçevesinde öğrenci ve akademik kadro değişimi, Barınma, enstitü ve merkezlerin kullanımı, akademik yayın, ortak proje ve diğer bilimsel bilgi paylaşımı alanlarında işbirliği yapılacak.
Sakarya Üniversitesi olarak uluslararası işbirliklerine özel önem verdiklerini ifade eden Rektör Prof. Dr. Fatih Savaşan, “Üniversite olarak uluslararasılaşmaya özel önem veriyoruz. Oş Devlet Üniversitesi Kırgızistan'ın en büyük ve en eski üniversitelerinden birisidir. Uluslararası işbirliklerinde Avrupa ülkelerinin yanı sıra Ortadoğu ve Balkan ülkelerindeki üniversitelerle de işbirliği içerisindeyiz. Bu işbirliğinin iki taraf içinde hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

İŞBİRLİĞİ ADIMLARI ATILDI
Rektör İsakov ve beraberindeki heyet daha sonra Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyarette SUBÜ ile Oş Üniversitesi arasında karşılıklı işbirliği adımları atıldı.  
Türk Dünyası Mühendislik, Mimarlık ve Şehircilik Zirvesi için Sakarya’ya gelen Kırgızistan Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbekİsakov ve beraberindeki heyet Rektör Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık’ı ziyaret etti. Ziyarette iki üniversite arasında işbirliği yapılması da gündeme gelirken, Oş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kanıbekİsakov günün önemine ilişkin duygu ve düşüncelerini anı defterine yazdı. Rektör İsakov, “Üniversiteniz genç fakat derin bir geleneğe sahip. Üniversiteye gelecek adına başarılar dileriz. Dostluk ve işbirliğimiz bundan sonraki süreçte de devam edecek” dedi. 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Sarıbıyık, iki üniversite arasındaki akademik yayın, ortak proje ve diğer bilimsel bilgi paylaşımı alanlarında işbirliğinin artarak devam etmesi yönünde adımların atılacağını söyledi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Abone merkezinde
Abone merkezinde
Beklenen oldu
Beklenen oldu