• Reklam
Reklam
Reklam

Doğal güzelliklerden bahsedildi

Doğal güzellikleriyle Marmara Bölgesi’nin sayılı illerinden biri olan Sakarya, ulusal medyanın radarına girdi.

Doğal güzelliklerden bahsedildi

Doğal güzellikleriyle Marmara Bölgesi’nin sayılı illerinden biri olan Sakarya, ulusal medyanın radarına girdi.

Doğal güzelliklerden bahsedildi
Editor: Haberlisin
03 Nisan 2019 - 16:32
Reklam

Hürriyet.com’un seyahat kategorisinde yayınlanan haberde, Sakarya’nın doğal güzelliklerine dikkat çekildi. Haberde Sakarya’nın metropollere olan yakınlığıyla bilinen Salarya’nın bu özelliğine sıkça değinilerek,  Taraklı’dan Sapanca’ya, bütün turistik bölgeler fotoğraflarla tanıtıldı.
 
“YEMYEŞİL BİR CENNET”
Haberde Sakarya, doğal bitki örtüsü yönünden oldukça zengin ve dağları gür ormanlarla kaplı. Gürgen, kayın kestane, kavak, çınar, meşe gibi ağaçlarla yemyeşil bir cennet” cümleleriyle tanıtılırken, Türkiye’nin tek parça halindeki en büyük longoz ormanı olan Acarlar Longozu, Serdivan’da bulunan Göl Park, Karasu yolu üzerinde kalan Poyrazlar Gölü, Geyve’deki Doğançay Şelalesi de unutulmadı.
Şehirde gezilecek çok yer olduğunun vurgulandığı haberde Saklı Göl’den ise, ‘adı fazla duyulmamış saklı bir yer’ olarak bahsedildi.  Bölgeye ulaşımın çok kolay ve kısa sürdüğü belirtilirken, özel halk otobüsleriyle de ulaşımın mümkün olduğu hatırlatıldı.

“YOL KENARINDA OTLAYAN HAYVANLAR, TAŞTAN YAPILMIŞ TEK KATLI KÖY EVLERİ…”
Haberde gölün bulunduğu konumdan bahsedilirken, bölgede sakin bir köy hayatı olduğu kaydedildi. Yol kenarında otlayan hayvanlar, taştan yapılmış tek katlı köy evlerinin bulunduğu da belirtilerek, “Duraktan göle doğru yürüdüğünüzde tatlı kuş cıvıltıları, güneşin sıcaklığıyla burada huzurun ve sakinliğin kapısını aralıyorsunuz” ifadeleri kullanıldı.

ZİYARETÇİLERİ HAYRAN BIRAKAN ‘POYRAZLAR GÖLÜ’
Sakarya'ya 10 kilometre mesafedeki Poyrazlar Gölü’nden ise “Çam ve meşe ağaçlarıyla çevrili, 1. derece doğal sit alanı olan, çok sayıda kuş türü ve gezi alanlarıyla ziyaretçilerini hayran bırakan Poyrazlar Gölü, hafta sonu ilgi gören bir diğer yer” ifadeleriyle bahsedildi.
Zaman zaman evlenmek üzere olan çiftlerin düğün fotoğraflarını da burada çektiği belirtilirken, bu çevrenin çok fazla kuş türüne ev sahipliği yaptığı ifade edildi.

SAPANCA GÖLÜ 
Yaklaşık 16 km uzunluğunda olan gölün ise, yeşilliklerle çevrili ve huzur veren bir yapıya sahip olduğunun belirtildiği yazıda, Merkezde kalan kısım göl kenarı yürüyüşleri için ideal. Göl manzarasına karşı güzel bir kahve içebilir, göl kenarındaki kahvaltı mekanlarında köy kahvaltısının tadını çıkarabilirsiniz” ifadeleri kullanıldı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İntihar nedeni araştırılıyor
İntihar nedeni araştırılıyor
Kafa kafaya
Kafa kafaya