banner2

banner1

23.12.2020, 15:54

Damdan düşenin halinden…

Kıymetli hemşerilerim, bugünden itibaren Haberlisin ailesinin bir ferdi olarak bu köşeden, yaşadığımız şehrin sorunları, bazen de çözümlerine dair haddimi aşmadan yol haritası paylaşmaya çalışacağım. Aidiyet duygum ile siz değerli okurlarımıza ve güzide şehrimize katkımın olacağı kanaatindeyim.

İnsanlık zor bir sınavdan geçiyor.

Sağlıkta yapılan yatırımları olumlu izlerini gördük. Dahası olmalı mı? Kuşkusuz olmalı.

Bu anlamda mutlak memnuniyet olmaz, dünyanın hiçbir bölgesinde de böylesi bir sonuca ulaşmak çok zor. İçinde bulunduğumuz asırda bu tür ölümcül sonuçlar doğuran, asrın illeti diye tanımlanan bir virüsle karşı karşıyayız.

Zorlu bir süreç yaşanmakta. İçinde bulunduğumuz günlerden bir an önce refaha kavuşmayı Allah'tan diliyoruz. Mücadelenin en önemli kahramanları hiç kuşku yok ki sağlık çalışanları. Hastanelerin konforu, sağlık çalışanlarının özverili çalışmaları olsa da herkes kendi tedbirlerimizi almamız ve dikkat etmemiz gerekir.

"Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar” ben ve ailem virüsle pozitif olarak yüzleştik.

Testin ilk yapıldığı andan itibaren sağlık ekiplerini her an karşınızda buluyorsunuz. Filyasyon ekibini test sonucunun pozitif olarak tespitinden itibaren, evinizde karantina altına alınmanızı takiben kullanılacak ilaçları ulaştırıyorlar. "Olmaya devlet bir cihan da bir nefes sıhhat gibi"... Tek bir nefesin değerini daha iyi ne anlatabilir? Hayat acı, sıkıntı ve mutluluklarla iç içe yaşanıyor. Yaşanacak hiç bir problem sağlık kadar önemli değil, olamazda.

Yeni hastane binaları ne denli önemli ise sağlık kadrosunun canları pahasına verdiği mücadelede bir o kadar önemli. Yakın gelecekte 1000 yataklı hastane binasına da kavuşacağız, ihale aşamasına gelindiği bilgisi paylaşıldı. Şehrin sağlık yükünü uzun bir dönem rahatlatacak bir yatırım. Bu hastanenin şehrimize hayırlı olması dileğiyle, sağlıcakla kalın.

Yorumlar (0)