• Reklam
Reklam
Reklam

Çocuklar doyasıya eğlendi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 95 yıl önce dünyadaki tüm çocuklara armağan ettiği, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” bu sene de Agora Alışveriş Merkezi’nde coşku dolu kutlandı.

Çocuklar doyasıya eğlendi

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 95 yıl önce dünyadaki tüm çocuklara armağan ettiği, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” bu sene de Agora Alışveriş Merkezi’nde coşku dolu kutlandı.

Çocuklar doyasıya eğlendi
25 Nisan 2019 - 12:40
Reklam

ÇOCUKLARIN BULUŞMA MERKEZİ DEĞİŞMEDİ
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları çerçevesinde 19 - 23 Nisan tarihleri arasında 5 gün boyunca birbirinden eğlenceli çocuk atölyeleri, sahne gösterileri ve sergilere ev sahipliği yapan Agora Alışveriş Merkezi; ilk olarak 19 Nisan Cuma günü Küçük Adımlar Anaokulunun minik öğrencilerinin ritim-perküsyon gösterisini gerçekleştirdi. 20 Nisan Cumartesi günü Sakarya Sanat Merkezi’nin yetenekli öğrencileri modern dans gösterileri ile izleyicilere muhteşem bir görsel şov sundu. 21 Nisan Pazar günü ise saat 13.30’da Sakarya İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü iş birliği ile dünya çocukları sahne gösterisinde Arnavutluk, Bosna-Hersek, Moldova’dan ülkelerini temsil etmek üzere Türkiye’ye gelen 135 çocuğu ağırladı. Agora Alışveriş Merkezi yetkilileri gösteri sonrası çocuklara ülkelerine götürmeleri üzerine Türk lokumu hediye etti ve çocukların sahnede harcadıkları enerjilerini geri kazanmaları için Köfteci Ramiz’de köfte menü ikramında bulundu. Dünya çocuklarının ardından sahnede yerini alan Afacanlar Anaokulu öğrencileri birbirinden özel ve güzel gösterileri ile seyircilere coşku dolu anlar yaşattı.

23 Nisan Salı günü ise ilk olarak Sakarya Üniversitesi Vakfı Özel Okulları’ndan 180 çocuğun birbirinden eğlenceli müzik ve dans gösterileri gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan etkinlikler; öğrencilerin step ve karate gösterisi ile devam etti. Vakıf Koleji’nin anaokulu öğrencileri ise Kafkas gösterileri ile beğenileri üzerine toplarken okul korosu birbirinden güzel şarkıları seslendirerek kulakların pasını sildi. Ardından gitar, keman, piyano, ksilofon ve kanun enstrümanları ile onlarca şarkıyı muhteşem bir uyum ile yorumlayıp, seyircilere müzik ziyafeti yaşatan çocuklar; bale, modern dans, aerobik – jimnastik gösterileri ile de bu anlamlı günün önemine yakışan bir gösteri sundular. Müzik dinletisi ve sahne gösterileri ziyaretçilere mutlu dakikalar yaşatırken; gösteri sonrası açılan Türk Bayrağı da gurur dolu anların yaşanmasına neden oldu. Hemen ardından gerçekleşen Gökkuşağı Kreşi öğrencilerinin Adana Yöresine ait folklor gösterisi beğeni topladı.  Ritim Sanat’ın TDSF Sportif Salsa Şampiyonası’nda 2.liği göğüsleyen çocuk çiftinin salsa dans gösterisi alkışlar eşliğinde gerçekleşti.  Saat 17.30’da sahnede yerini alan Bil Koleji’nin yetenekli öğrencilerinin bando takımı coşku dolu anların yaşanmasını sağlarken, jimnastik grubunun modern dans gösterisi ve akabinde sahnede yerini alan okul korosunun müzik dinletisi de alkışlar ile uğurlandı.  
 
23 NİSAN TATİLİ KALİTELİ DEĞERLENDİ
Sahne gösterilerinin yanı sıra her katta becerikli çocukların birbirinden özel çalışmaları da sergilenirken; keyifli atölyelerle de çocuklar 23 Nisan tatillerini kaliteli bir şekilde geçirdi. Çocuk Bayramı coşkusunun tam anlamıyla yaşandığı etkinlikler alışveriş merkezine ve ziyaretçilerin hafta sonu tatiline renk kattı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğle namazında toprağa verilecek
Öğle namazında toprağa verilecek
Arama çalışmaları devam ediyor
Arama çalışmaları devam ediyor