banner2

banner1

13.04.2020, 13:04

bu yazıya tıklayın içerisinde hiç korona yok

Hayata dair

yazının başlığında veya devamında ve hatta bundan sonraki yazıların hiç birisinde büyük harf kullanmamaya karar verdim.  çok sevdiğim bir büyüğümden duymuştum sebebini daha önce ;  “hiç bir harf bir başkasına büyüklük taslamasın diye… “

hiçbir şart altında büyükmüş gibi yapmasak…

9 nisan benim doğum günümdü, 10 nisan haberlisin.com ‘um doğum günü, 11 nisan’da bende bu aileye katıldım yazılara başladık . planladığımız bir şey değildi , birden bire gelişti.

ne dersiniz bazen planlamasak, akışına bıraksak…

bir arkadaşımın instagramhikayesinde gördüm bugün ;  “yıllar sonra evde ilk cumartesi”  ne kadar anlamlı ve güzel değil mi?  hele ki bu hikayeyi oğlunuzun veya kızınızın bakmaya doyamadığınız fotoğrafı ile paylaşıyorsanız.

huzurun yolunu bulmayı bilsek…

yaklaşık on gün önce çok sevdiğim, elinde büyüdüğüm , belki de sahip olduğum bir çok şeyi borçlu olduğum ve hakkını asla ödeyemeyeceğimieinandığım dedemi kaybettim.  cenaze akşamı telefonumda onunla olan fotoğraflarımı ararken çok değil kırkbeş gün önce kızımın ve çektiği şarkı söyledikleri videoya denk geldim.   dedim ki kendi kendime  “neden daha çok ziyaret etmedim ki?”

yanımızdayken kıymetlerinibilsek…

Konfüçyüs der ki ; “ ben sana bir elma versem, sen bana bir elma versen, bende bir elma, sende bir elma olur.ben sana bir bilgi versem, sen bana bir bilgi versen, bende iki bilgi, sende iki bilgi olur.

paylaşmayı bilsek…

aslında böyle uzar gider devamı sonraki buluşmalarımıza bırakalım.   az gibi görünsede üzerinde düşünmeye başladığımızda o kadar çok vaktimizi alır ki…

yazılarımızın bundan sonrası içinde yukarıda bahsettiğim gibi plan yapmayalım. 

10 yıldır her gün kendimi geliştirmeye çalışarak  içerisinde olduğum, bir dönem üniversitede misafir öğretim görevlisi olarak derslerini  verdiğim, severek yapılan işin çalışmak olmadığını anladığım , sigortacılıkla ilgili merak ettiğiniz ne varsa bu köşeden cevaplamaya çalışayım. 

bazen hayata dair konuşalım, bazen işimize…

sağlıcakla

Yorumlar (1)
Suzan 11 ay önce
Çok doğru ve başarılı tespitler.. hatırlatmalar için çok teşekkür ederiz