• Reklam
Reklam
Reklam

Birlik ve beraberlik vurgulandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Basın kuruluşlarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Valiliği, belediye başkanlıkları, odalar ve STK’lar, mesajlarında birlik ve beraberlik duygusunu vurguladı.

Birlik ve beraberlik vurgulandı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanıyor. Basın kuruluşlarına konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sakarya Valiliği, belediye başkanlıkları, odalar ve STK’lar, mesajlarında birlik ve beraberlik duygusunu vurguladı.

Birlik ve beraberlik vurgulandı
Editor: Yönetici
23 Nisan 2019 - 12:57
Reklam

SAKARYA VALİSİ NAYİR
Sakarya Valiliği’nden yapılan açıklamada Vali Ahmet Hamdi Nayir, Büyük Millet Meclisi açılışının 99. Kuruluş yıldönümünün kutlandığını hatırlatarak, “aziz milletimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.  
            Açıklamada Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, bundan 99 yıl önce işgale karşı Milli duruşun ve cesaretin somut bir adımı olarak ortaya çıktığı kaydedilerek, “Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” ifadesinin karşılığını bulduğu TBMM’nin, Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde dünyada eşi ve benzeri olmayan bir kurtuluş mücadelesi verdiği ve Millet Egemenliğinin hakim olduğu bu günü tüm dünya çocuklarına bayram armağan ettiğini hatırlatıldı.
           
ÇOCUKLARA SESLENDİ
Mesajında çocukları da unutmayan Nayir, açıklamasına şöyle devam etti; “Siz sevgili çocuklarımızın en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim almanız, güven içerisinde yarınlara hazırlanmanız için tüm imkânlarımızı seferber ettiğimizi, hepinizi çok sevdiğimizi ve sizlere güvendiğimizi ifade etmek istiyorum. Sizlerin başarılı, sağlıklı, huzurlu ve mutlu olmanız hepimizin ortak amacıdır. Hiçbir zaman unutmamalısınız ki; çalışırsanız, inanırsanız ve kendinizi en iyi şekilde yetiştirirseniz, ulaşmak istediğiniz tüm hedeflerde başarıyı yakalayabilirsiniz.
Devletimiz, gelecek nesillerin çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendilerini her alanda geliştirmeleri için büyük bir gayret içindedir. İnanıyorum ki; sorumluluklarının bilincinde, Ülkesini ve Milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, bilim ve teknolojiye hakim, Milli ve Manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetişmekte ve Büyük Türkiye bugünden inşa edilmektedir. Bütün çabamız çocuklarımıza daha iyi, daha mutlu ve müreffeh bir gelecek bırakabilmek içindir.
            Bu duygu ve düşüncelerle; Türkiye Büyük Millet Meclisi’mizin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını, Birinci Meclis’in muhterem üyelerini, kutsal değerlerimiz uğruna canlarını seve seve feda eden Aziz Şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden fedakâr Gazilerimizi rahmetle ve minnetle yâd ediyor, dünyamızı anlamlandıran yarınlarımızı emanet edeceğimiz tüm çocuklarımızın, dünya çocuklarının ve saygıdeğer Sakaryalı Hemşerilerimin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını en içten dileklerimle kutlarım.”  
 
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ FAZİLET DURMUŞ
 
Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Mesajında milli hakimiyetin temsil edildiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99. Yılı olduğunu hatırlatan Durmuş, “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbâlimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun” ifadelerini kullandı.
 
Durmuş, 23 Nisan’ın, istiklale giden yolun başlangıcı, tarihin dönüm noktalarından biri olduğuna dikkat çekerek, İstiklal mücadelesinde eşsiz bir kahramanlık destanı yazan milletimizin iradesi sonucu “Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.” ülküsüyle Meclis'in kurulması, tam bağımsızlık yolunda azim ve kararlılığın tüm dünyaya ilanı anlamına geldiğini savundu.
 
Vatanın her bir köşesinin düşman tarafından işgal edildiği, istiklalin ayaklar altına alındığı karanlık tablodan şanlı bir haykırış ile ayağa kalkarak TBMM’nin kurulduğunu anlattı. Meclisin önce milleti tek bir çatı etrafında topladığını, sonra da eşine az rastlanan bir bağımsızlık mücadelesine başladığını kaydetti.
 
Mesajında çocuklara da seslenmeyi ihmal etmeyen Durmuş şunları kaydetti; “Sizler bizim aydınlık yarınlarımızsınız. Milletimizin ufku sizlerle açılacak, ülkemizin geleceği sizlerin omuzlarında yükselecektir. Bizlere gelecek güzel günlerin müjdesini veren, büyük medeniyetimizi, şanlı tarihimizi, eşsiz kültürümüzü yeniden diriltecek olan sizlersiniz. Güçlü Türkiye yolunda aydınlık geleceğimiz olan sizlerin ellerinde; ahlakla, imanla, ilimle-fenle bu ülke ilerleyecektir. Sizlere olan güvenimiz ve sevgimiz bu yolda rehberiniz, ışığınız olsun.  
 
Bu duygular içinde Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi, gazilerimizi saygı,  şükran ve minnetle anıyor; ülkemizin, milletimizin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
 
KARASU BELEDİYE BAŞKANI İSHAK SARI
Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı da, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Sarı mesajında; “Bugün, millet iradesinin tecelli ettiği, demokrasimizin çatısı olan yüce meclisimizin kuruluşunun 99. yıldönümünü kutluyoruz. Ayrıca, tüm dünya çocuklarının katılımıyla kutlanılan ilk ve tek çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ‘Yurtta Sulh, Cihanda Sulh’ ilkesinin teminatı olacak nesilleri bir araya getirmesi açısından da büyük bir öneme sahiptir. 23 Nisan 1920 ruhu, temsil ettiği bütün değerler ve ifade ettiği anlamlar ile çocuklarımızın sahipliğinde ve şahitliğinde çok değerli bir miras olarak nesilden nesle aktarılacaktır.
Çocuklar; Bu bayram sizler için şenlik, milletimiz için gurur günüdür. Sizler, Türk Milleti’nin ve devletinin geleceği, sevinci ve ümit kaynağısınız. Sizlere güveniyoruz, inanıyorum ki sizler kendinize sunulan imkânları en iyi şekilde değerlendirecek, tarihinizden aldığınız özgüvenle büyük başarılara imza atacaksınız.
Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınızı kutluyor, sevincinizin, coşkunuzun ve ümidinizin daim olmasını diliyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum” ifadelerine yer verdi.
 
HENDEK BELEDİYE BAŞKANI TURGUT BABAOĞLU
Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Ulu Önder Atatürk, 'Tek bir egemenlik vardır, o da ulusal egemenliktir' demiştir diyen Başkan Babaoğlu mesajında  “23 Nisan 1920 Ulusal Egemenliğimizin simgesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin Kuruluş gününü Mustafa Kemal Atatürk bir bayram olarak kabul ederek, çocuklara armağan etmiş, çocuklara gösterdiği değeri, inancı ve sevgisini bir kez daha göstermiştir. Çocuklarımızın, Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, yürekleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, düşünceli, duyarlı bireyler olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir. Yarının geleceği çocuklarımız, ülkemizin geleceği ve her şeyimizdir. Hayatın bütün güzelliklerini yaşamalarını, daima mutlu ve umutlu olmalarını temenni ediyorum. Aziz milletimizin yokluklar ve güçlükler içerisinde istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha çağdaş bir Türkiye için ortaya koyduğumuz çabanın da ilham kaynağıdır. Milli bayram olmanın ötesinde bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde, ülkemiz başta olmak üzere tüm dünya çocuklarının bayramını kutluyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının sevincini yaşamamızı sağlayan Türk milletinin önderi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyoruz” dedi.

AK PARTİ SAKARYA İL BAŞKANI YUNUS TEVER
Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.
 
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu 23 Nisan günün tarihin en parlak sayfalarından biri olduğunu ifade eden Tever, TBMM’nin açılışının 97. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk Bayramı’nı büyük bir gururla kutladıklarını belirtti. Tever, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihinin, bağımsız Türkiye Cumhuriyeti'nin demokrasiye geçiş günü olduğuna dikkat çekerek; “Aynı zamanda bu gün Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ilan edilerek, tüm dünya çocuklarına hediye edilmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, milli birliğimizin kenetlenmiş bir ifadesidir. Güçlü yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın, çağın gereklerine uygun olarak kendilerini yetiştirip, ülkemizi gelişmiş ülkeler seviyesine çıkaracaklarına, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne ve Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacaklarına inancımız tamdır. Çocuklarımıza bırakacağımız en güzel miras demokratik, çağdaş ve müreffeh bir Sakarya’dır. Bu yolda hiç yılmadan, yorulmadan çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm Sakarya Halkının ve çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularınla kutluyorum” dedi.
 
SAKARYA BAROSU
Sakarya Barosu Başkanı Av. Abdurrahim Burak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 23 Nisan 1920 tarihinin egemenliğin kayıtsız şartsız millete ait olduğu gün olarak tarihe altın harflerle yazıldığını söyleyerek sözlerine başlayan Başkan Av. Abdurrahim Burak:
“Kurtuluş savaşının zor koşulları altından kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 99’uncu kuruluş yıl dönümünü ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın mutluluğunu ve onurunu yaşamaktayız.
Bu önemli günü Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Çocuklar Milletin Geleceğidir’ düşüncesi ile milletin egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan yarınlarımızın teminatı, geleceğimiz olan çocuklara armağan etmiştir.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.
Çocuklarımızın değerlerine bağlı, birlikte yaşama kültürünü özümsemiş, insanlara ve hukuka saygılı, kendine güvenen, geleceğe emin adımlarla yürüyen ve adaletli bireyler olarak yetişmeleri için çok çalışmalı ve onlar için güzel örnekler olmalıyız.
Bu duygu ve düşüncelerle, bu anlamlı günde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk başkanı, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelede vatanı uğruna canlarını seve seve milletimizin geleceği için feda eden aziz şehitlerimizi ve fedakâr gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
Bugünlerimizin anlamı, yarınlarımızın güvencesi olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
 
Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif Erdem Düzgün de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında, Çocukların Cumhuriyetin teminatı, yarının ve umudun aydınlık yüzleri olduğunu ifade eden Başkan Düzgün’ün mesajının tamamı şu şekilde:
“Çocuklar; Cumhuriyetimizin teminatı, yarının ve umudun aydınlık yüzleri. Çocuklar; gözlerinde ışık, seslerinde neşe hiç eksilmesin istediğimiz, sevgiyle büyüttüğümüz fidanlar. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün; çocuklarımıza armağan ettiği, dünyadaki ilk çocuk bayramı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.
Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak çocukların yaşam haklarının elinden alınmadığı, çocuk istismarının ve ihmalinin olmadığı, çocuk yaşta evlenmeye zorlanmadığı mutlu ve aydınlık yarınlar diliyoruz.
Çocukların, çocuk olabildiği, çocukluğunu yaşayabildiği nice bayramlara...”

HAK-İŞ KONFEDERASYONU
Hak-İş Konfederasyonu Sakarya İl Başkanı ve Hizmet-iş Sendikası Şube Başkanı Mehmet Mesut Gökdemir de yaptığı açıklamada, “Ulusal egemenlik Türkiye’nin karakteridir. Millet olarak çocuklarımızı ulusal egemenliğimizin üzerinde hiçbir gücün olmadığı, demokrasimize, özgürlüklerimize, diyalog ve işbirliği bilincimize sahip çıkacak şekilde yetiştirmeliyiz” ifadelerini kullandı.
 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kolları koptu
Kolları koptu
Başından vuruldu
Başından vuruldu