banner2

banner1

banner22

Kısa sürede büyük ilgi gördü

Sakarya Üniversitesi (SAÜ)’lü bir grup arkadaş, genellikle yabancı fenomenlerin sosyal medyada kullandığı değişken çizim tekniğini uygulayarak bir video çekti. Tamamen eğlence amaçlı çektikleri bu video kısa sürede büyük beğeni topladı.

TEKNOLOJİ 06.07.2019, 10:34
Kısa sürede büyük ilgi gördü
banner48
AHMET FARUK İNAN // ÖZEL HABER
Kendi aralarında eğlenmek için çektikleri bu videoyu önce 'sefoctane' adlı instagram hesaplarında paylaşan gençler, daha sonra Facebook’ta 42 bin kişiye hitap eden ‘BGY: Karma’ adlı mizah grubunda paylaştı. Buradaki etkin sosyal medya kullanıcıları tarafından yüksek beğeni alan video, kısa sürede İnstagram hesaplarının çoğunluğuna yayılarak fenomen oldu.
 
Videonun kahramanı SAÜ İnşaat Mühendisliği öğrencisi Seyfettin Kemal Bulut konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Arkadaşım Selim’le beraber amatör çizimlerle uğraşıyoruz. Böyle bir video fikri de ilk başta Amerikalı sosyal medya fenomeni Branden Ashton’dan çıkmış. Biz de ondan esinlenerek böyle bir video çekmek istedik. Kendi hesabımda paylaşırken bu kadar ilgi beklememiştim ama Facebook’taki ‘BGY: Karma’ adlı grupta paylaşınca sosyal medyada daha hızlı yayıldı. Biz de aslında halen şaşkınız” ifadelerini kullandı. Gençlerin çektiği ‘fenomen’ videoda, arka planlarda görünen SAÜ’nün giriş kapısı, kampüsten detaylar ve şehrin belirli noktaları dikkat çekiyor.
 
Yorumlar (0)