• Reklam
Reklam
Reklam

Başkanlık etti

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenlendi.

Başkanlık etti

Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında uyuşturucuyla mücadele toplantısı düzenlendi.

Başkanlık etti
08 Kasım 2018 - 16:00
Reklam

Valilik Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Nayir, uyuşturucuyla mücadelenin, her ülkenin ve milletin özel gündeminde olması gereken konulardan biri olduğunu söyledi.

“ÖZVERİLİ ÇALI4ŞMAK ZORUNDAYIZ”
Uyuşturucuyla mücadele konusunun seferberlik gerektirdiğini ifade eden Nayir, "Adli ve kolluk teşkilatlarımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Müftülüğümüz, Sağlık teşkilatımız, Baromuz ile bütün birimlerimiz talebi kesmek ve talebin oluşmasını önlemek için özverili çalışmak zorundalar. Bu iki hususu bir arada düşündüğümüzde gerçekten geniş bir alan ve çalışma yelpazesinde emek sarf edilmesi gerektiğini görüyoruz. Bu konu bugünümüzü, yarınımızı etkileyen önemli bir mücadele olduğu gibi özverili bir çalışmayı da beraberinde gerektiriyor. Buradaki arkadaşlarımızın her birinin kendi kurumlarıyla ilgili görevleri var ancak bu önemli konuyu da diğer görevleri gibi birincil görev saymalarını bekliyoruz." diye konuştu.

“HAYATI OLUMSUZ ETKİLER”
Vali Nayir, madde bağımlılığının, hem fert, hem aile, hem de toplum hayatını önemli ölçüde olumsuz etkileyen hususlardan birisi olduğunu belirtti.

Kurumların bununla ilgili görevlendirdiği personeli de özel seçerek, ona da bu motivasyonun verilmesi gerektiğini aktaran Nayir, şöyle konuştu:

"Kurum amirlerinin gözünde, 'Bu konuda üzerimize düşeni yapmamız gerekir’ düşüncesi var olmadığı sürece, başarı şansımız azalır. Çünkü bir zincir en küçük halkasına kadar sağlam olmalıdır. Tek bir halkada bile sıkıntı varsa, çoğunun sağlam olması bir mana ifade etmiyor. Onun için buradaki arkadaşlarımızın her biri çürük halkanın içerisinde olmamak için var gücüyle çalışmalı. Bu zincirde taşıyacağımız yükü, her bir halkanın gücüyle ölçmemiz gerekiyor. Tüm arkadaşlarımızın bu hususta kendilerine düşen gayreti göstereceklerine eminim. İlk toplantımızı da bu önemli konuya ayırmanın mutluluğuyla, inşallah ilimizde daha güzel şeyler başarmak için birlikte önemli çalışmalar yapacağımıza inanıyorum."
 
SUNUM YAPILDI
Kurul üyelerinin sorumluluk alanlarında yürütülen çalışmalarla ilgili veriler ve istatistiklere dair sunum yapılan toplantıda Vali Nayir, madde bağımlılığı kapsamında kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve dernekler arasındaki koordinasyonun daha sağlıklı işlemesine ilişkin görüşlerini de paylaştı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sudan sebep...
Sudan sebep...
Hastaneye kaldırıldılar
Hastaneye kaldırıldılar