banner2

banner1

14.04.2021, 10:35

Barış, Hoşgörü ve kardeşlik iklimi; Mübarek Ramazan

Umutların yitirildiği anda geldi vefa duygusunun hatırlanmış olması. Bazen anlamsız çekişmenin içerisinde kayboluyor duygularımız.

Hepimiz yaşadığımız bölgenin gelişmesi için daha da yaşanır kılmak adına veririz mücadeleyi, bunu yaparken de çoğu zaman kantarın topuzunu kaçırırız.

Mücadele çoğu zaman maalesef atışmaya bazen de kavgaya dönüşür.

Bir müddet sonra da hepimiz üzülürüz.

Adına da siyaset deriz bu mücadelenin.

Biraz umut doğdu, umarım bu umudu yitirmeden daha da büyüterek yol alırız.

Sakarya Büyükşehir Meclis toplantısında alınan karar gereği Kent Park’ın adı değiştirilerek geçtiğimiz aylarda aramızdan ayrılan Aziz Duran’ın adının verilmesi kararı alınmış.

Üç dönem belediye başkanlığı yapmış olan rahmetli Aziz Duran Kent Park’ın imara açılmaması ve yeşil alan olarak kullanılması adına önemli mücadele vermişti.

Dönemin içinde bulunanlar bu mücadeleye tanıklık etmiştir.

Ve bu mücadeleyi muhalefette bulunduğu bir dönemde vermişti, o günün iktidarın bir bölümünün isteği imara açmak konut başta olmak üzere, ticari alanlar yapmak üzere baskı oluşturmuştu.

Tüm baskıları bertaraf edip imara açılmasına izin vermemiş ve şehrin yüzlerce yıllık geleceğine ışık tutacak bir proje kazandırmıştı rahmetli başkan Aziz Duran.

Beni umutlandıran bir başka kısmı ise Kent Parkın adının Aziz Duran Park olarak değiştirilmesi fikrinin CHP İl Başkanı Ecevit Keleş’ten geliyor olmasıdır.

Muhalefet adına çok önemli bir örnek sergiledi Ecevit başkan.

Vefa duygusunun varlığını hatırlattı bizlere bu zor günlerde, sağolsun.

Siyaset rakibinizin hakkını teslim edilerek te yapılabiliyormuş demek ki.

Bundan sonrası içinde örnek olmasını dilerim, birlikte karar almanın önünü açmanın yolu olur umarım Aziz DURAN Parkı kararı.

Özellikle pandeminin zor şartları altında verilen mücadelede ortak aklın ürünü olsun isterim.

Birlik, beraberlik ve hoşgörünün ayı olan Şehr-i  Ramazan kardeşliğin daim olacağı, bolluk ve bereketin müjdecisi olması dileğiyle hayırlı olsun “ AZİZ DURAN PARK “.

Yorumlar (0)