• Reklam
Reklam
Reklam

"Atatürk'ün partisiyiz"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, ilçe başkanlarının da katılımı ile partilerinin kuruluşunun 95. Yılını kutladı.

"Atatürk'ün partisiyiz"

Cumhuriyet Halk Partisi İl Örgütü, ilçe başkanlarının da katılımı ile partilerinin kuruluşunun 95. Yılını kutladı.

09 Eylül 2018 - 14:27
Reklam


Adapazarı Atatürk Parkı içinde bulunan Atatürk Büstü önünde tören düzenleyen CHP İl Örgütü, Atatürk büstüne çelenk bıraktı. Törende İl Başkanı Erdoğan Isır, 95 yıllık Cumhuriyetin ilk siyasi partisi olduklarının altını çizerek, CHP’nin Türk siyasetinin mihenk taşı, olmazsa olmazı olduğunu söyledi.

BU DOĞRULTUDA YÜRÜYECEĞİZ
CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, CHP’nin her daim doğruları söylemesine rağmen geç anlaşıldığını belirterek; “Terör örgütlerini bir bir söylememize rağmen 10 yıl sonra anlaşıldık. Balyoz davalarında, Ergenekon davalarında gerçekleri söylememize rağmen yanlış anlaşıldık. CHP olarak bundan sonrada ülkemiz için her zaman doğruları söyleyeceğiz. Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere bıraktığı iki emanet var. Bunlardan birisi Cumhuriyet Rejimi, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Bizler bu doğrultuda yürüyeceğiz” dedi.

6 OK ŞEKİLLENDİ
Cumhuriyet Halk Partisi’nin Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde 9 Eylül 1923’de önce Halk Fırkası adıyla kurulduğunu anımsatan, CHP İl Başkan Yardımcısı İdris Karaman ise; şunları söyledi; “1924 yılında Cumhuriyet Halk Fırkası, 1935 yılında ise bugünkü adıyla Cumhuriyet Halk Partisi adını almıştır. 1927 yılında Cumhuriyetçilik, Halkçılık, Milliyetçilik ve Laiklik, Cumhuriyet Halk Partisi’nin dört temel ilkesi olarak benimsenmişti. 1935 yılında Devletçilik ve Devrimcilik ilkesi de eklenerek partinin ilkeleri altıya çıkarılmış ve parti amblemi altı ok olarak şekillenmiştir.

YOLUMUZA IŞIK TUTACAK
Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzda Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki büyük eserinizden biri olarak nitelendirdiğiniz Cumhuriyet Halk Partisi’nin 95. Kuruluş yıl dönümünde sizi bin kez daha şükranla anıyor, aziz hatıran önünde saygı ile eğiliyoruz. İlke ve devrimlerinizin dün olduğu gibi bu günde yolumuza ışık tutmaya devam edecektir.

SAYGIYLA ANIYORUZ
Bu duygu ve düşüncelerle başta Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Türkiye Cumhuriyetini bugünlere taşıyan Cumhuriyet Halk Parti’mize emek veren tüm partilerimize ve saygı değer halkımıza şükranlarımı sunuyor, partimizin 95. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutluyorum.”
Programa İl Kadın Kolları Başkanı Azize Çeroğlu, CHP ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı.

Ebru BULUT
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Öğle namazında toprağa verilecek
Öğle namazında toprağa verilecek
Arama çalışmaları devam ediyor
Arama çalışmaları devam ediyor