• Reklam
Reklam
Reklam

‘Asfaltsız yol kalmayacak’

Başkan Toçoğlu, AK Parti Karapürçek İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu ve ilçede SASKİ tarafından sürdürülen altyapı yatırımlarını yerinde inceledi.

‘Asfaltsız yol kalmayacak’

Başkan Toçoğlu, AK Parti Karapürçek İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu ve ilçede SASKİ tarafından sürdürülen altyapı yatırımlarını yerinde inceledi.

‘Asfaltsız yol kalmayacak’
18 Haziran 2018 - 16:06
Reklam

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Karapürçek İlçe Başkanlığı’na ziyarette bulundu. Buluşmada SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan, Karapürçek Belediye Başkanı Orhan Yıldırım ve AK Parti Karapürçek İlçe Başkanı Cemalettin Selim yer aldı. Vatandaşların bayramını tebrik eden Başkan Toçoğlu, Karapürçek’in 24 Haziran’da üzerine düşeni yapacağına inandığını vurguladı. Daha sonra SASKİ tarafından Karapürçek’te gerçekleştirilen altyapı yatırımlarını yerinde inceledi.

126 kilometrelik içmesuyu altyapısı

Başkan Toçoğlu, “Karapürçek ve Akyazı Küçücek’te devam eden 33 milyonluk projemizle bölgeye içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu altyapısı inşa ediyoruz. Hat imalatlarının sonuna gelmek üzereyiz. Bölgede inşa edeceğimiz hatların toplam uzunluğu 210 kilometreye ulaşıyor. Karapürçek İçmesuyu Arıtma Tesisi’nde arıtılan birinci sınıf içmesuyunu 126 kilometrelik içmesuyu altyapısıyla vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. Proje kapsamında bir de 3 bin metreküplük depo inşa ediyoruz. Orada da çalışmalarınızın sonuna geldik. Şebeke hatlarımız şu anda devreye alınma aşamasında. 80 kilometrelik kanalizasyon hattımızda birkaç imalatımız kaldı. Onların tamamlanmasının ardından bölgenin atıksularını Akyazı Atıksu Arıtma Tesisi’ne ulaştıracağız. 4,3 kilometrelik yağmursuyu altyapımız da her şeyiyle tamam durumda” diye konuştu.

‘Modern görünüme sahip olacak’

Karapürçek Sakarya Caddesi’nde altyapıya ilişkin tüm imalatlarını tamamladıklarını belirten Başkan Toçoğlu, “Üstyapı için de harekete geçiyoruz. Daha önce de söz verdiğimiz üzere 2019 yılına kadar şehrimizde asfaltsız grup yolu bırakmamak için yoğun bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah Karapürçek Sakarya Caddesi’ni de çok kısa bir süre içerisinde yeni yüzüne kavuşturmuş olacağız. Böylece ilçemizin en önemli güzergâhlarından birisi son derece modern bir görünüme sahip olacak” ifadelerini kullandı.

 ‘Tercihleri istikrardan yana olacaktır’

Başkan Toçoğlu, “24 Haziran’da ülkemiz kritik bir eşiği dönecek. Hem Cumhurbaşkanı, hem parlamento seçimleri için sandığa gideceğiz. Bugüne kadar Karapürçek hem Sayın Cumhurbaşkanımızın, hem de AK Parti’nin yanında güçlü bir şekilde yer aldı. 24 Haziran’da da Karapürçek’in tercihinin istikrardan yana olacağına, güçlü Türkiye için, bu güzel hizmetlerin devamı için üzerine düşeni yapacağına canı gönülden inanıyorum.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İntihar nedeni araştırılıyor
İntihar nedeni araştırılıyor
Kafa kafaya
Kafa kafaya