banner2

banner1

banner22

Valilik açıkladı... Görevden uzaklaştırıldı!

Geyve'de iki gün önce maske takmadığı için uyarılan vatandaşın mukavemet göstermesi sonucu gözaltına alındığı sırada yaşananlar sonrası Valilik bir açıklama yayınladı. Valilik polisin görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

ASAYİŞ 11.06.2020, 20:52
Valilik açıkladı... Görevden uzaklaştırıldı!
banner48

GÖREVDE KALMASINDA SAKINCA GÖRÜLDÜ

Valilik olayla ilgili yaptığı açıklamada ‘’Bazı sosyal medya hesaplarında ve yerel basın-yayın kuruluşlarında paylaşılan,  Geyve İlçesinde bir vatandaşımızın kelepçelenmesi anına ait görüntülerle ilgili olarak;  Olay hakkında detaylı adli ve idari işlemler başlatılmış, olaya karışan personelin görevi başında kalmasında sakınca görülerek, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 137’nci maddesi uyarınca ihtiyati tedbir olarak görevinden uzaklaştırılmıştır’’ denildi.

NE OLMUŞTU?

Olay Salı günü Geyve Yörükler Mahallesi'nde yaşandı. Yörükler Mahallesi'nde koronavirüs tedbirlerini denetleyen Polis ve zabıta ekipleri, bir vatandaşı maske takması yönünde uyardı.  İddiaya göre vatandaş mukavemet gösterince gözaltı yapıldı.  Gözaltı sırasında bir trafik polisinin diziyle vatandaşın boynuna bastırdığı görüldü.  Bu fotoğraf karesi sosyal medyada yayılınca Sakarya Valiliği inceleme başlatmıştı.

Yorumlar (0)