banner22

Ülke genelinde eş zamanlı huzur uygulaması

Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından ülke geneli ile eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” kapsamında yapılan uygulamalarda hapis cezası ve araması bulunan 7 kişi yakalandı, silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

ASAYİŞ 04.12.2021, 13:15
Ülke genelinde eş zamanlı huzur uygulaması
banner48

Sakarya il Emniyet Müdürlüğü tarafından, bugün geniş çaplı uygulama yapıldı.  Genel asayişin ve kamu düzeninin sağlanması amacıyla; kamu kurum ve kuruluşları civarında, stratejik öneme haiz bölgelerde, özellikle vatandaşların yoğun olarak bulundukları yerlerde, başta asayiş, terör ve narkotik olayları olmak üzere suç işleme amacındakilerin caydırılması, aranan şahısların yakalanması varsa suç delillerinin ele geçirilmesi için ülke geneli ile eş zamanlı olarak “Türkiye Güven Huzur Uygulaması” kapsamında haklarında hapis ve araması bulunan 7 kişi yakalandı. Ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde ele geçirildi.

DENETİM VE KONTROLLER

banner84
Polis sorumluluk bölgelerinde gerçekleştirilen Denetim ve Kontrollerde, 1026 İş Yeri, 162 Kamu Kurum ve Kuruluşu'nun çevresi, 162 Park/Bahçe, 784 Mesire/Yürüyüş Alanı, Metruk Bina ile,2.719 Araç Denetlendi. Kontrollerde 6 bin 836 şahsın sorgusu yapıldı. 4 iş yerine ise kapalı alanda sigara kullanımından işlem yapıldı. Hakkında Kasten Yaralama suçundan 12 Yıl 6 Ay Kesinleşmiş hapis cezası bulunan B. Ö. , Hakkında Hürriyetten Yoksun Kılma suçundan 3 Yıl 9 Ay Kesinleşmiş hapis cezası bulunan M. Ö. ile Haklarında Çeşitli Suçlardan Aranmaları bulunan 5 şahıs yakalanırken 2 Afgan uyruklu şahsın sınır dışı edilmesi için işlem başlatıldı. Yapılan uygulamada, 2 Adet Ruhsatsız Tabanca, 13 Adet 7,65 mm çapında fişek, 18,5 gr Esrar Maddesi ile, 1,76 gr Metanfetamin ele geçirildi. 76 araca cezai işlem yapıldı, 3 araç trafikten men edildi.

Yorumlar (0)