banner2

banner1

banner22

TIR Parkı davası 30 Ekim’e ertelendi

Arifiye İlçesinde 2017’de meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı, lise öğrencisi Diyar Ayan’ın öldüğü dava, 30 Ekim’e ertelendi.

ASAYİŞ 24.10.2020, 01:08 Editör: Yeşim Tunalı
TIR Parkı davası 30 Ekim’e ertelendi
banner48

25 Nisan 2017’de Arifiye İlçesinde bulunan 1’inci Organize Sanayi Bölgesi karşısında bulunan TIR Parkında meydana gelen ve 6 kişinin yaralandığı, yemek yemek için lokantaya gelen Ümit Erdal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Diyar Ayan’ın öldürüldüğü silahlı saldırıyla ilgili olarak Sakarya 1’inci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar SEGBİS aracılığıyla bağlanırken tutuksuz yargılanan sanıklar ise mahkeme salonuna getirildi. Celse arasında adli kontrol şartına uymayan 1 sanığın tutuklandığı duruşmada hayatını kaybeden Diyar Ayan’ın babası Bekir Ayan, çocuklarının ölümü nedeniyle mağdur olduklarını belirterek şüphelilerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

"OLAYLA İLGİM YOKTUR’’

Mahkemede savunma yapan tutuksuz sanık M.Ö, "Olayla ilgim yok. Silah kullanmadığım dosyada sabittir. Suçlamaları kabul etmiyorum, beraatimi talep ediyorum” ifadelerini kullanırken diğer tutuksuz sanık O.T. ise, “Suç işlediğime dair maddi ve manevi delil yoktur. Maktulü hiç görmedim, kendisiyle ve ailesiyle husumetim yoktur. Olayın faili olmadım. Silah bulundurmadım ve kullanmadım. Suçlamaları kabul etmiyorum” dedi.

"SUÇ İŞLEDİĞİME DAİR DELİL YOK’’

Savunma yapan tutuklu sanık E.U., “Ne yaralılarda ne de maktulde silahımdan iz yoktur. Uzun süredir tutukluyum, tahliyemi ve beraatimi talep ediyorum” ifadelerini kullanırken diğer tutuklu sanıklar F.E.; “Yaralandıktan sonra kendimi koruyabilmek için binayı hedef alarak ateş ettim. Maktulün olduğu yere doğru ateş etmedim. Maktulün öldürülmesine sebebiyet vermedim. Atılı suçlamayı kabul etmiyorum, takdir mahkemenindir”, R.A.; "İş yerimin sınırları içinde kaldığım bu olayda ölmemek ve öldürmemek için hareket ettim. Kimseye zarar vermedim. Oradan sağ kurtulmanın mücadelesini verdim. Suçlamaları kabul etmiyorum”, S.Ö.; "Esnafım. Binada mahsur kaldım. Direk ya da dolaylı olarak öldürme kastım yoktur. Olay yerine gelenler profesyonelce toplanıp gelmişlerdir. Devletin bana verdiği 15 senelik silahımla kendimi savundum” dedi.

DURUŞMA 30 EKİM’E ERTELENDİ

Diğer sanıklarda, önceki beyanlarını tekrar ettiklerini, suçlamaları kabul etmediklerini dile getirerek, tahliye ve beraat talebinde bulunurken sanık ve müşteki avukatlarını dinleyen mahkeme heyeti; sanıkların tutukluluk halinin devamına ve duruşmayı 30 Ekime'e ertelemeye karar verdi.

Yorumlar (0)