banner2

banner1

banner22

Şüpheliler adliyeye sevk edildi

Sakarya’nın da aralarında bulunduğu 6 ilde düzenlenen operasyonda dünyanın 11 farklı ülkesinden iş vaadiyle getirdikleri 48 kadını fuhuşa zorlayan çetenin çökertildiği öğrenildi. "Sezon 1" isimli operasyonda el yapımı suikast silahı da ele geçirilirken şüpheliler adliyeye sevk edildi.

ASAYİŞ 03.06.2021, 14:52 Editör: Aysima Kortak
Şüpheliler adliyeye sevk edildi
banner48

Dünyanın 11 farklı ülkesinden iş vaadiyle getirdikleri 48 kadını Bodrum’da fuhuşa zorlayan çete çökertildi. Farklı iş kollarında çalışacaklarını söyledikleri, çoğu dadı, turizmde animatör, eğitimci gibi meslek dallarından çalıştırma vaadiyle getirdikleri kadınların pasaportlarına el koyup fuhuşa zorlayan şüpheliler adliyeye sevk edildi.

SAKARYA’DAN DA 1 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri, “Sezon 1” operasyonu ile insan ticareti yaparak para kazanan çeteyi, 6 şehirde yapılan operasyon ile çökertti. Muğla merkezli Manisa, Sakarya, Şanlıurfa, Aydın ve Antalya illerinde eş zamanlı olarak düzenlenen ‘Sezon-1’ operasyonunda 11 farklı ülkeden iş bulma vaadiyle Türkiye’ye getirilen yabancı uyruklu kadınları fuhuş yapmaya zorladıkları iddia edilen 31 kişi gözaltına alınırken Serdivan’da da internet üzerinden eskort siteleri kurduğu ve yabancı kadınları getirerek yer temin ettiği öğrenilen 1 kişi de gözaltına alındı.

SUİKAST SİLAHI ELE GEÇİRİLDİ

6 aylık teknik ve fiziki takibin ardından Bodrum’dan düğmeye basan Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro ekipleri Manisa, Aydın, Şanlıurfa, Antalya ve Sakarya illerinde 31 şüphelinin yakalanması için kaldığı ikametler ile bulundukları otel ve konaklama yerlerinde eş zamanlı baskın yaptı. 32 adrese düzenlenen operasyona 36 ekip ve 118 personel katıldı. Yapılan operasyonda 6 farklı il genelinde 31 şüpheli şahıs, suçta kullanılan 8 sim kart, 3 bilgisayar, 71 adet cep telefonu, bir yivsiz av tüfeği, 3 gram metamfetamin uyuşturucu, 55 kök kenevir, ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 32 adet mermi, kalem silah diye tabir edilen el yapımı suikast silahı ele geçirildi.

2 TUTUKLU 16 KİŞİ SERBEST

Yapılan operasyonda kadınların pasaportları yapılan baskınlarda bazı şüphelilerin evinden çıktı. Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından Bodrum Adliyesine sevk edildi. Savcılık sorgularının ardından nöbetçi hakimliğe sevk edilen 18 şüpheliden 2'si tutuklanırken, 16 şüpheli ise adli kontrolle serbest bırakıldı. 11 ülkeden toplam 49 mağdur kadın ise geri gönderme merkezine teslim edildi ve buradan sınır dışı edileceği öğrenildi. Şüphelilerden 21 kişi bugün adliyeye sevk edildi. 10 şüphelinin ise işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

banner84
Yorumlar (0)