banner2

banner1

banner22

Serinlemek için denize girmişlerdi…

Karasu ilçesine bağlı 32 Evler Mahallesi sahilinde serinlemek için denize giren iki şahıs suda kayboldu. Şahıslardan biri denizden vatandaşların yardımıyla çıkarılırken diğeri de sahilde kule kurmakla görevli cankurtaranlar tarafından sudan çıkarıldı.

ASAYİŞ 07.06.2020, 16:11
banner48

HABER; Levent KIZILARSLAN/KARASU

İKİ KİŞİ SUDAN ÇIKARILDI

Edinilen bilgilere göre, Karasu ilçesi 32 Evler Mahallesi’nde serinlemek için 2 kadın denize girdi. Bir süre sonra gözden kaybolunca çevredekiler durumu hemen yetkilere bildirdi. Vatandaşlar şahıslardan birini kendi imkanlarıyla sudan çıkarıp sağlık ekiplerine teslim etti. Sağlık ekipleri vatandaşların yardımıyla kıyıya çıkarılan kadını tedbir maksatlı hastaneye nakletti. Denize giren ve bir süre sonra bölgede kule kurulumu için bulunan cankurtaran ekipleri tarafından kurtarıldı. Denizde boğulma tehlikesi geçiren iki kadının da sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

CANKURTARAN MÜDAHALE ETTİ

Öte yandan Karasu Sahili’nde 13 vatandaşın boğulma tehlikesi geçirdiği ve kule kurulum için bölgede bulunan cankurtaran ekibi tarafından kurtarıldı. Her yıl Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri 15 Haziran’da görev başı yapıyordu. Bu sene covid-19 nedeniyle sezonun erken açılması ekiplerinde erken iş başı yapmasına neden oldu. Cankurtaranlar resmi olarak göreve başlamasalar bile boğulma tehlikesi geçiren vatandaşlara müdahale ettiler.

Yorumlar (0)