banner2

banner1

banner22

Şehirde koronavirüs denetimi

Adapazarı İlçesinde ‘Koronavirüs Tedbirleri’ denetimine katılan Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, vatandaş ve esnafları yalnızca denetimlerde değil her gün maske ve sosyal mesafe konusunda dikkat etmeleri konusunda uyardı.

ASAYİŞ 04.09.2020, 16:00 Editör: Ebru Bulut
banner48

KORONAVİRÜS DENETİMİ

İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında tüm Türkiye’de eş zamanlı olarak başlatılan ‘Koronavirüs Tedbirleri Denetimi’, Adapazarı İlçesinde bulunan tarihi Uzun Çarşı’da gerçekleştirdi. Denetlemeye Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, Sakarya İl Emniyet Müdür Vekili Cevdet Elyıldırım, Adapazarı Kaymakamı Yusuf Ziya Çelikkaya ve çok sayıda polis katıldı. Denetleme sırasında hem çarşı içerisinde bulunan vatandaşlar hem de esnaflar maske ve sosyal mesafe konusunda uyarıldı. 

DENETİM SONRASINDA MASKELER İNDİ

Denetim esnasında yetkilileri gören vatandaşlar maskelerini takarken, denetim sonrasında ise maskelerini tekrardan çıkardıkları görüldü. Vatandaşların sergiledikleri davranışlar pes dedirtirken, akıllara maskeyi sağlık için değil ceza yememek için mi takıyorlar sorusunu da getirdi.

ESNAFLARI TEK TEK UYARDI

Denetleme sonunda açıklama yapan Vali Yardımcısı Ersin Emiroğlu, “Sayın Valimiz şehir dışında olduğu için bu denetimi onun adına biz yapıyoruz. Sağlık Bakanımızın da açıkladığı gibi Koronavirüs ilk dalganın ikinci pik dönemini yaşamakta. Bizlerde burada Sakarya’da duyarlılığı artırmak için bütün yurtta olduğu gibi bir denetim yapmaktayız. Gördüğümüz kadarıyla da vatandaşlarımız bu konuda duyarlı ama sadece siz ve bizleri gördüğünde değil her an o duyarlılığını devam ettirmesini sizler aracılığı ile onlardan istirham ediyoruz. Bunun bir kul hakkı olduğunu, başkasının hakkına gasp etmemeleri gerektiğini, insanlık adına böyle hareket edilmesi gerektiğini kendilerinden sizler aracılığıyla istirham ediyoruz. Sizler aracılığı ile bu duyarlılığı bir kez daha Sakarya’ya hissettirdik. Tüm Sakaryalı hemşerilerimize de temizlik, mesafe ve maske konusunda bugün olduğu gibi her an duyarlı olmaları konusunda istirhamlarımızı sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)