banner2

banner1

banner22

Sakarya’da yakalandı

Geçtiğimiz ay Sakarya’da gerçekleştirilen terör örgütü operasyonunda yakalanarak tutuklanan Ürdün uyruklu A.Z.A.A.D.’nin DEAŞ’ın sözde eğitim bakan yardımcısı olduğu ortaya çıktı. Yaklaşık 1 aydır cezaevinde tutuklu bulunan şahsın üzerinden kendi fotoğrafının bulunduğu Irak ve Suriye kimlikleri de çıkmıştı.

ASAYİŞ 03.02.2021, 11:07 Editör: Ebru Bulut
banner48

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele (TEM) ekiplerince 31 Aralık 2020 tarihinde DEAŞ’a yönelik operasyon düzenlenmişti. Operasyonda; 8 yabancı uyruklu şüpheli yakalanarak gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan ve 8 Ocak 2021 tarihinde emniyetteki işlemleri tamamlanan 8 şüpheliden 7’si adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, 1 şahıs tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

DEAŞ’IN SÖZDE “EĞİTİM BAKAN YARDIMCISI” OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Sakarya’da yakalanarak tutuklanan Ürdün uyruklu A.Z.A.A.D. isimli şahsın DEAŞ terör örgütünün Suriye ve Irak’ta hakim olduğu bölgelerde 2014-2017 yılları arasında tüm eğitim kurumlarından sorumlu sözde “eğitim bakan yardımcısı” olarak faaliyet gösterdiği tespit edildi. Yaklaşık 1 ay önce tutuklanarak cezaevine gönderilen şahsın, yine aynı bölgelerde esir aldığı kişileri vahşice katlettiği ve bu eylemlerin görüntülerini kaydederek sosyal medya platformlarında da yayınladığı belirlendi. Öte yandan, 8 Ocak 2021 tarihinde tutuklanarak cezaevine sevk edilen şahsın üzerinden gözaltında olduğu süreç içerisinde kendi fotoğrafının bulunduğu Irak ve Suriye kimlikleri de çıkmıştı.

İŞTE DEAŞ'IN SÖZDE EĞİTİM BAKAN YARDIMCISININ SON HALİ;

Yorumlar (0)