banner2

banner1

banner22

Polis ekiplerinden eve servis

Karasu ve Kocaali’de yazlık evlere dadanan hırsızlar titiz çalışma sonrasında paketlendi. 7 suçlunun enselendiği operasyonda polis çalıntı eşyaları sahiplerine teslim ederken, eşyaların naklinde de aktif görev aldı.

ASAYİŞ 23.02.2020, 19:09
banner48

PVC KAPILARI KULLANMIŞLAR

Karasu ve Kocaali ilçelerinde son 2 ay içerisinde meydana gelen çok sayıda hırsızlık olayı üzerine çalışma başlatan Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü ve Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri titiz bir çalışma yürüttü. Hırsızların, Karasu ve Kocaali ilçelerinde yazlık olarak kullanılan evlerin gece geç saatlerde pvc kapı ve camlarını özel bir aparatla açarak girdikten sonra evlerden kombi, televizyon ve dizüstü bilgisayar çalarak ortadan kaybolduklarını belirlediler.

ÜÇ FARKLI ADRESE BASKIN

Şüphelilerin Sakarya’dan çaldıkları malzemeleri Kocaeli ili Karamürsel ilçesine götürdüklerini tespit eden polis ekipleri şüphelilerin her hareketini adım adım takip etti. Şüphelilerin her hareketini adım adım izleyen Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri, gerçekleşen son hırsızlık olayı sonrası; Kocaeli ve Sakarya’da 3 farklı eve gerçekleştirdikleri operasyonda hırsızlık suçundan 13 adet kaydı bulunan B. Ö. , (22) , ile çeşitli suçlardan 3 adet kaydı bulunan S. M. S. (22) isimli şahısları, şüphelilerin kullandığı araca gerçekleştirdikleri operasyonda ise B. A. , (22) isimli şahıs yakalandı.

KARAMÜRSEL’E GÖTÜRMÜŞLER

Şüphelilerin Sakarya’dan çaldıkları malzemeleri Karamürsel’deki 2.el eşya dükkânına indirirken polis suçüstü yaptı. 17 adet hırsızlıktan kaydı bulunan R. E. , (23), çeşitli suçlardan 5 adet kaydı bulunan M. A. , (27),  5 adet sabıka kaydı bulunan T. C. , (30) ile R. K. , (30) isimli şahısları kıskıvrak yakaladılar. 2.El eşya dükkânında yapılan aramalarda, Sakarya’dan çalınan 17 adet televizyon, 7 adet kombi, bir adet dizüstü bilgisayar ile çalıntı eşyaları Karamürsel’e götürdükleri araçta yapılan aramalarda ise hırsızlık için kullanılan çok sayıda aparat ele geçirildi.

4 GÜN SORGULANDILAR

Asayiş Şube Müdürlüğündeki 4 gün süren sorgularının ardından Karasu Adliyesine sevk edilen şüphelilerden; R. E. , S. M. S. , B. Ö. , M. A. , B. A. , tutuklanarak cezaevine sevk edilirken, T. Ç. , R. K. , isimli şahıslara adli kontrol uygulandı.

Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri eşyaları çalınan vatandaşlarla irtibata geçerek ürünleri teslim ettiler. Araçları olmayan vatandaşların eşyaları ise polis otolarıyla evlere teslim edildi.

Yorumlar (0)