banner2

banner1

banner22

Pamukova’da suçüstü

Osmaneli’nden tavuk yükleyip Geyve Alifuatpaşa’ya getirmek üzere yola çıkan kamyon Pamukova’da durdu. Kamyondan 300 civarında tavuk başka bir araca aktarılırken kümes sahibi ve jandarma tarafından suçüstü yapıldı.

ASAYİŞ 23.08.2021, 10:05 Editör: Bartu İnce
Pamukova’da suçüstü
banner48

KAMYONU TAKİP ETTİ

Edinilen bilgilere göre; 19 Ağustos günü Osmaneli’de kümesi olan üreticiye gizemli bir telefon geldi. Gizli numaradan arayan vatandaş kümes sahibine ‘bu gece sen tavuk mu yükleyeceksin? Tavuğu yükledikten sonra kamyonu takip etmelisin” dedi. Kümes sahibi gelen gizemli telefonun ardından hazırlık yaptı. 54 KV 9.. plakalı kamyon kümesten ayrıldıktan sonra üretici takibe başladı. Z.Ş. idaresindeki kamyon, Pamukova’da tenha bir noktada durduktan sonra panelvan minibüs yanaşıyor ve kamyondan tavuklar minibüse yüklenirken kümes sahibi ve jandarma baskın yaptı.

PARASINI PEŞİN ALIYOR

Jandarma tarafından kamyon sürücüsü ve olay yerinden uzaklaştıktan bir süre yakalanan diğer şahıslar karakola götürülerek ifadeleri alındı. Kamyon sürücüsü Z.Ş. önce zorla durdurulduğunu ileri sürerek kendini savunmaya kalktı. Panelvan minibüste bulunan şahısların ifadesiyle her şey ortaya çıktı. Alifuatpaşa’da kesimhanesi bulunan entegre tesisin taşeron sürücüsü önceden anlaşıp parasını aldığı tavukları kümes ile kesimhane arasında diğer araca aktarılmak için tenha bir yerde duruyor.

ŞİKAYETİNİ GERİ ÇEKTİ

Jandarmada ifadelerin alınan kamyon şoförü Z.Ş. ve panelvanda bulunan 3 kişi adliyeye sevk edilmeyi beklerken entegre tesis yetkilisi devreye girdi. Meselenin büyümemesini isteyen yetkili, bu durumun şirkete zarar vereceğini ileri sürerek kümes sahibinden şikayetini geri çekmesini istedi. Osmaneli’nden kamyonun peşine takılan kümes sahibi şikayetçi olmaktan vazgeçti.  Şirket yetkilileri olayın duyulmamasını tembihleyerek, kümes ile entegre arasında hırsızlık olayına karışan sürücüyü çalıştıran taşeron ile sözleşmesini fesih etti.

Yorumlar (0)