banner2

banner1

banner22

Oto hırsızları yakalandı

Sakarya’da meydana gelen 2 ayrı otomobil hırsızlığı olayının faili oldukları tespit edilen 1’i kadın 3 şüpheli, Sakarya Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalandı. 3 şüpheliden 2’si çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

ASAYİŞ 02.09.2020, 10:10 Editör: Aysima Kortak
Oto hırsızları yakalandı
banner48

PLAKASINI DEĞİŞTİRİRKEN YAKALANDI
Edinilen bilgilere göre; Adapazarı ilçesinde hırsızlık yapmak için girdiği evde, dolapta asılı bulduğu otomobilin anahtarını alarak çalan şüpheli, Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekiplerince yapılan teknik çalışmalar ve güvenlik kameralarının incelenmesi sonucu şüphelinin daha önceden de "Hırsızlık suçlarından çok sayıda kaydı bulunan B. G. , (33) olduğunu belirlendi. İstanbul Kadıköy’de kayınvalidesinin evinde olduğu bilgisi alınan B.G., yapılan operasyon sonucu çaldığı aracın plakalarını değiştirirken yakalandı. Çalınan otomobil sahibine teslim edilirken, B.G. işlemlerinin  ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KIZ ARKADAŞINI GEZDİRMEK İÇİN...

Adapazarı ilçesinde bulunan bir oto yıkama dükkanına giren hırsızlık şüphelisi, ofis kısmında bulunan otomobil anahtarını alarak iş yeri önünde park halindeki otomobili çaldı. Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro ekipleri yaptıkları teknik çalışmalar ve güvenlik kameralarını incelemeleri sonucu, çalınan otomobilin Düzce iline seyir halinde olduğunu tespit etti. Akçakoca ilçesinde polis ekiplerince yapılan yol kapama ile çalıntı otomobil ele geçirilirken, daha önce de hakkında hırsızlık suçundan kaydı bulunan şüpheli M.K.,(31) ve yanında bulunan kadın şahıs yakalandı. Çalınan otomobil sahibine teslim edilirken M.K 'nın Asayiş Şube Müdürlüğündeki sorgusunda, İnternet üzerinden tanıştığı kız arkadaşını otomobil ile gezdirmek için daha önce çalıştığı oto yıkamacıya hırsızlık amaçlı girip önündeki otomobili çaldığı öğrenildi. Öte yandan M.K. emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar (0)