banner2

banner1

banner22

Ön otopsi çıktı

Karapürçek Cumhuriyet Mahallesi Dikilitaş mevkiindeki bağ evinde jandarma baskınından kaçarken silahla vurularak yaralanan 40 yaşındaki Levent Yalın Akyazı Devlet Hastanesi'nde yapılan otopsi sonrasında, cenazesi ailesine teslim edildi.

ASAYİŞ 15.11.2021, 00:01 Editör: Nazile Akarsu
Ön otopsi çıktı
banner48

Karapürçek İlçesinin Cumhuriyet Mahallesi'nde jandarmanın bağ evine yaptığı baskın sırasında iddialara göre kaçarken vurulduktan sonra kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren 40 yaşındaki Levent Yalın'ın ölümüyle ilgili olarak soruşturma sürüyor.

 KOMUTAN OLAY YERİNDE
Dur ihtarına uymayan firarinin jandarma baskını sonrasında ölümü sonrasında Sakarya İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Aydın Kutlu, olay yerine giderek inceleme yaptı. Alay Komutanı Kutlu, baskın sırasında bölgede bulunan görevlilerle görüşerek bilgi aldı.

 TESLİM EDİLDİ
Baskın sırasında yaşamını yitiren firari Levent Yalın’a nöbetçi cumhuriyet savcısı önce olay yerine giderek akşam saat 19.30'a kadar bağ evinde inceleme yaptıktan sonra, firarinin yaşamını yitirdiği Akyazı İlçe Devlet Hastanesine gelerek firariye otopsi yaptı. Yaklaşık bir saat süren otopsi sonrasında jandarma kurşunuyla ölen Levent Yalın'ın cenazesi ailesine teslim edildi. Ön otopsi raporuna göre olayda kurşun giriş çıkışının sırt ve göğüs bölgesi olduğu belirtildi.

İFADELERİ ALINACAK
Olay sonrası Akyazı Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında baskına katılan jandarmaların ifadesinin alınacağı, bu kapsamda da ölüm olayının hangi tüfekle gerçekleştiğini belirlemek için baskına katılan jandarmaların tüfeklerine balistik muayene yapılacağı da belirtildi.

 

banner84
Yorumlar (1)
Vatandaş 3 hafta önce
Her dur ihtarına uymayanı arkasından vurup öldürmekte ne demek jandarmada olsan sırtından öldürmeye ateş edemezsin havaya ateş edersin yada ayaklarına sıkarsın bıçak öekmişse bile yine ayaklarına sıkarsın jandarmaya eğerki silah çekmiş olsaydı ancak ozaman vururdu bu iş böyle kapanmaz gereken ceza neyse gerekeni yapılmalı her dur ihtiharına uymayanı vurmaya kalkılsa memlekette insan kalmazdı bir kere ne kadar sabıkası olursa olsun sırtından ateş etmekte ne ya ölmesi gereken vatan hainlerine atın ozaman cezaevlerinde kafasına sıkılacak onlarca vatan hainleri var onlarca insanların ölümüne sebep olanları vurun asıl teröristler onlar jandarma öldürdü diye ödül vermezler bunun üstü kapatılmaz ölenin ailesine Allah büyük sabırlar versin jandarmamızında gereği neyse o yapılmalı yazıklar olsun ölmesi gereken teröristleri öldürün çatışmada jandarmayı şehit eden teröristler yakalanıp bile öldürülmüyorlar bile neleri var neleri ömür boyu sürün şimdi yazık ailesine llah seninde yardımcın olsun kardeş