banner2

banner1

banner22

Oğlunu sevgilisine bırakmış

Taraklı’da bulunan bir termal tesiste ayrılmak üzere olduğu öğrenilen eşi ve kayınvalidesini silahla öldürerek kayıplara karışan İsmail Karapekmez’in, yakalanmamak için sürekli ticari araç değiştirdiği ortaya çıktı.

ASAYİŞ 14.07.2020, 23:36
Oğlunu sevgilisine bırakmış
banner48

OĞLUNU SEVGİLİSİNİN YANINA BIRAKMIŞ

11 Temmuz günü meydana gelen olayda, sakin şehir olarak bildiğimiz Taraklı ilçesinde ayrılmak üzere olduğu eşi Gülsüm Zeynep Önlütürk Karapekmez ve kayınvalidesi Melahat Önlütürk’ü termal tesiste silahla vurarak öldüren İsmail Karapekmez’in, oğlunu olaydan sonra Adapazarı şehir merkezinde yaşayan sevgilisinin yanına götürdüğü öğrenildi.

KAMERALAR TARANDI

Meydana gelen olay sonrası katil zanlısı İsmail Karapekmez, kayıplara karışırken Sakarya Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, zanlının temasta bulunabileceği herkesin ifadesini aldı. Gelen her haberi değerlendiren ekipler, alınan ifadelere göre bölgesel kameraları da taradı. Cinayet zanlısının yakalamak için sadece Cinayet Büro Amirliği ekipleri değil Aşayiş Şube Müdürlüğünde görevli 50 civarında polis gece gündüz çalıştı. Geyve-Taraklı bölgesinde ormanlık alanda saklandığını ifadesinde de kabul eden zanlıyı bulmak için polisin titiz çalışması sonuç verdi. 

TİCARİ TAKSİYLE KOCAELİ’NE GİTMİŞ

İsmail Karapekmez’in polise yakalanmadan şehirden çıkmak için hamle yapacağını öngören ekipler, Karapekmez’in ticari taksiyle Kocaeli’ne gittiği ihbarıyla harekete geçti. Ticari taksiyle Kocaeli’ne varan Karapekmez’in taksiden indiği bölgede ekipler tarafından tüm kameralar incelenirken, şahsın başka bir taksiye binip Kartepe’ye geçtiği tespit edildi.

KISKIVRAK YAKALANDI

Yapılan çalışma neticesinde ekipler Kartepe bölgesinde konuşlanırken Kartepe’de polisi gören İsmail Karapekmez kaçmaya kalktı. Polis ekipleri kısa süreli kovalamacanın ardından çifte cinayetin zanlısını kıskıvrak yakaladı.11 Temmuz'da çifte cinayet işleyen zanlının kendince kurnaz planı Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin titiz çalışmasına yenildi.

Yorumlar (0)