banner2

banner1

banner22

Kazalar KGYS'ye yansıdı

Sakarya'da meydana gelen 2 trafik kazası KGYS kameralarınca anbean görüntülendi. Sürücülerin dikkatsizliği ve kural ihlalleri acı sonuçları gözler önüne serdi.

ASAYİŞ 09.01.2021, 10:39 Editör: Aysima Kortak
banner48

Edinilen bilgilere göre, Sakarya'nın şehir merkezi ile farklı ilçelerinde Aralık ayında meydana gelen 2 trafik kazası Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameralarına yansıdı. Meydana gelen trafik kazalarının çoğunluğunun kural ihlali sonucu olduğu ve sürücülerin dikkatsizliğinden meydana geldiği görüldü.

'U' DÖNÜŞÜ YAPAN OTOMOBİLE ÇARPTI

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca paylaşılan görüntülerde; Adnan Menderes Caddesi Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi kavşağında yaşanan kazada, otomobil ışıklarda yasak olmasına rağmen 'U' dönüşü yapan başka otomobile çarptı.

KAVŞAĞA HIZLI GİRDİ

Yağışlı havada kavşağa hızlı giren otomobilin, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu refüje ve aydınlatma direğine çarptı. Emniyet Müdürlüğü yayımladığı görüntülerin sonunda ‘Trafik kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Kavşaklarda geçiş önceliğine uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Hız kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)