banner2

banner1

banner22

Kazalar KGYS'ye yansıdı

Sakarya'da meydana gelen 2 trafik kazası KGYS kameralarınca anbean görüntülendi. Sürücülerin dikkatsizliği ve kural ihlalleri acı sonuçları gözler önüne serdi.

ASAYİŞ 01.10.2021, 11:25 Editör: Aysima Kortak
banner48

Edinilen bilgilere göre, Sakarya'nın şehir merkezi ile farklı ilçelerinde Ağustos ayında meydana gelen 2 trafik kazası Kent Güvenlik Yönetimi Sistemi (KGYS) kameralarına yansıdı. Meydana gelen trafik kazalarının çoğunluğunun kural ihlali sonucu olduğu ve sürücülerin dikkatsizliğinden meydana geldiği görüldü.

AYAĞI EZİLDİ

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığınca paylaşılan görüntülerde; Yenigün Mahallesi Yenigün Sokak kavşağında yaşanan kazada, yaya geçidinden geçmekte olan dalgın bir şahıs, sağına bakmayarak ilerlerken otomobilin ayağını ezmesi sonucu yaralandı.

KAVŞAĞA HIZLI GİRDİLER

Serdivan İlçesi Tunatan Kavşağında meydana gelen kazada ise kavşaktan çıkmakta olan bir otomobil ile kavşağa girmekte olan bir otomobil çarpıştı. Emniyet Müdürlüğü yayımladığı görüntülerin sonunda ‘Trafik kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Kavşaklarda geçiş önceliğine uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’, ‘Hız kurallarına uysalardı bu kazalar olmayabilirdi’ ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (0)