banner2

banner1

banner22

Kasım bilançosu

Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 1 aylık yapılan çalışmalarda koronavirüs denetimleri kapsamında toplam 261 bin 408 TL para cezası çekilirken, gerçekleştirilen operasyonlarda ise araması olan 20 şahıs yakalandı.

ASAYİŞ 04.12.2020, 16:01 Editör: Ebru Bulut
Kasım bilançosu
banner48

35 AYRI OLAY

Sakarya Emniyet Müdürlüğü tarafından ülkede ve Sakarya’da insan sağlığı için büyük tehdit olan Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, alınan kararlar doğrultusunda; tüm personelin katılımıyla, 24 saat esasına göre aralıksız bir şekilde şehrin her bir noktasında ve halkın yoğun olduğu caddeler, meydanlar, parklar ve bahçelerde yaya devriyeler ve motorize ekipler ile birlikte sıkı denetimler yapılıyor. Buna göre, 01 Kasım - 01 Aralık tarihleri arasında Karasu İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan Covid-19, Asayiş, Trafik Denetim ve uygulamalarında 35 ayrı olay meydana geldi.

261 BİN 408 TL PARA CEZASI KESİLDİ

İlçe Emniyet ekiplerince Covid-19 kuralları kapsamında açma kapama saatlerine uymadığı tespit edilen 2’si tekel büfe olmak üzere 5 iş yerine ve 2 apartman dairesini kahvehane gibi kullanan ve oyun, kumar oynayan 16 kişiye adli idari işlem yapılırken, 10 kahvehanede ayrıca İşyerini kapatmadığı veya tedbirlere aykırı faaliyet gösterdiği tespit edilerek idari işlem yapıldı. Oyun oynayan 65 kişiye ise sosyal mesafeye uymamaktan idari işlem uygulandı. Gerçekleştirilen denetimlerde maske kuralına uymayan 24 kişiye, sokağa çıkma kısıtlamasına uymadığı tespit edilen 15 kişiye olmak üzere toplam 261 bin 408 TL para cezası kesildi.

20 ŞAHIS YAKALANDI

Öte yandan yapılan denetim ve operasyonlarda 10 yıl 6 ay hapis cezası olan ve toplamda çeşitli suçlardan 20 aranan şahıs yakalanırken, kayıp olarak aranan 2 şahıs bulunarak ailelerine teslim edildi.

12 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Trafik ekipleri tarafından gerçekleştirilen Trafik uygulamalarında ise; abartı egzoz takılı 4 motosiklet trafikten men edildi. Alkollü araç kullanan 1 kişinin ehliyetine el konulurken, şahıslara ait 1 araç otoparka çekildi. Çeşitli eksiklikleri bulunan 12 araç ise trafikten men edildi.

“KURALLARA YÜZDE YÜZ RİAYET BEKLİYORUZ”

İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada; “İlçe genelinde Covid-19 olmak üzere Asayiş ve Trafik uygulama ve denetimler düzenli olarak devam etmekte olup kurallara uymayan kişi ve iş yerlerine gerekli adlı ve idari işlem yapılacaktır. Tüm Karasulu hemşehrilerimizden açıklanan tedbirlere yüzde yüz riayet etmesini bekliyoruz” denildi.

Yorumlar (0)